Bodovo sa presadili iba Petrovický a Pálffy

SITA|22. nov 2003 o 11:13

New York 22. novembra (TASR) - V noci na sobotu odohrali v NHL poltucet zápasov. Z jedenástich slovenských hokejistov sa bodovo presadili iba útočník Ronald Petrovický ...

New York 22. novembra (TASR) - V noci na sobotu odohrali v NHL poltucet zápasov. Z jedenástich slovenských hokejistov sa bodovo presadili iba útočník Ronald Petrovický, ktorý spečatil víťazstvo Atlanty na Floride (6:3) a Žigmund Pálffy asistenciou pri jedinom góle Los Angeles na ľade Dallasu.

New Jersey zdolalo Pittsburgh 2:1 po predĺžení, keď oba góly domácich dal český útočník Patrik Eliáš. Diabli tak natiahli sériu bez prehry na 11 zápasov. Tučniak Tomáš Surový bol na ľade pri prvom góle domácich a pripísal si tak mínusový bod.

Víťazstvo Atlanty na ľade Floridy 6:3, ktorá tak utrpela tretiu prehru za sebou, spečatil strelou do prázdnej bránky Ronald Petrovický. Slovenský útočník si v záverečnej tretine odsedel aj dvojminútový trest za sekanie. Jeho spoluhráč Ivan Majeský si do štatistík pripísal iba dva mínusové body a navyše pomohol svojmu bývalému klubu vyrovnať skóre na 3:3. V 36. minúte Stephen Weiss nahodil puk a slovenský obranca si, v snahe urobiť pred bránkou poriadok, zrazil puk do vlastnej bránky. Domáci Branislav Mezei napriek prehre získal dva plusové body, hoci ani jedna z jeho dvoch striel neskončila za chrbtom Pasi Nurminena.

Brankár Buffala Mika Noronen vychytal všetkých 35 striel hráčov Caroliny (5:0), čím dosiahol druhý shutout v sezóne a tretí v kariére. Miroslav Šatan strávil na ľade viac ako dvadsať minút, no gólmana hostí Jamie Storra ohrozil iba raz. Hurikáni z posledných šiestich zápasov na ľade súperov vydolovali iba bod.

Dallas porazil Los Angeles 3:1 a ukončil tak sedemzápasovú sériu bez víťazstva. Pri jedinom góle hostí asistoval Žigmund Pálffy. Slovenský útočník zaznamenal okrem dvoch striel na bránku a dvojminútového vylúčenia aj mínusový bod. Jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský vyslal na domáceho brankára Marty Turca dve strely.

Divákov v America West Arene nepotešili domáci kojoti prehrou 0:5 so San Jose. Kuriozitou je, že v dueli nastúpili všetci štyria gólmani - domáci Brian Boucher vystriedal Sena Burka po štvrtom góle, hosťujúci Vesa Toskala nastúpil do zápasu v druhej tretine za zraneného Jevgenija Nabokova. Trio slovenských hokejistov v drese Phoenixu sa napriek aktivite do štatistík nezapísalo. Najčastejším strelcom v zápase bol so siedmimi pokusmi Ladislav Nagy, obranca Radoslav Suchý vyslal na brankárov hostí štyri strely, ale zaznamenal mínusový bod. Branko Radivojevič k dvom streleckým pokusom pridal aj dve trestné minúty za hákovanie.

Na ľade káčerov z Anaheimu triumfovali po predĺžení nashvillskí predátori 4:3. Víťazný gól Scotta Hartnella v 62. minúte bol zároveň tisícim v histórii klubu. Vladimír Országh v drese víťazného tímu strávil na ľade takmer 15 minút a na trestnej lavici ďalšie dve za hru vysokou hokejkou v druhej tretine.

NEW JERSEY - PITTSBURGH 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 4. Eliáš (Berglund, Niedermayer), 61. Eliáš (Rafalski, Larionov) - 60. Tarnström (Morozov, Berehowsky). Strely na bránku: 33:19, brankári: Brodeur - Fleury, 16.810 divákov.

FLORIDA - ATLANTA 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Góly: 10. Jokinen (Biron), 29. Bure (Weiss, Van Ryn), 36. Weiss - 6. McEachern (Kaberle), 16. Kovaľčuk (Kaberle, Robitaille), 36. Vigier, 40. Sutton (Vigier, Aubin), 49. McEachern (Kaberle, Kovaľčuk), 60. PETROVICKÝ (Kovaľčuk). Strely na bránku: 24:30, brankári: Luongo - Nurminen, 13.417 divákov.

BUFFALO - CAROLINA 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 18. Dumont, 25. Hecht (Kalinin), 31. Kotalík (Mair, Taylor), 36. Drury (Dumont, Kotalík), 45. Dumont (Hecht, Briere). Strely na bránku: 25:35, brankári: Noronen - Storr, 13.177 divákov.

DALLAS - LOS ANGELES 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Lehtinen (Modano, Tjärnqvist), 24. Morrow (Guerin, Arnott), 60. Morrow (Barnes) - 38. Frolov (Robitaille, PÁLFFY). Strely na bránku: 17:26, brankári: Turco - Čechmánek, 18.225 divákov.

PHOENIX - SAN JOSE 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Góly: 7. Sturm (McLaren), 11. Ricci (Rathje), 13. McCauley (McLaren, Harvey), 26. Damphousse (Dimitrakos, Marleau), 36. Stuart. Strely na bránku: 40:33, brankári: Burke (26. Boucher) - Nabokov (21. Toskala).

ANAHEIM - NASHVILLE 3:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 14. Krog (Čistov, Ozolinš), 26. Pahlsson (Sýkora, Prospal), 38. Rucchin (McDonald, Čistov) - 25. Timonen (Židlický, Archipov), 28. Erat (Johnson, York), 57. Johnson (Murray, Erat), 62. Hartnell (Murray, Hamhuis). Strely na bránku: 37:33, brankári: Giguere - Vokoun, 14.166 divákov.