Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Bitkár Čechova Yablonski dostal trest do konca sezóny

TASR|29. nov 2011 o 19:07

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v utorok potrestalo kanadského útočníka Jeremyho Yablonskeho z tímu Viťaz Čechov zákazom činnosti do konca sezóny 2011/12.skeho z tímu Viťaz Čechov ...

MOSKVA. Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v utorok potrestalo kanadského útočníka Jeremyho Yablonskeho z tímu Viťaz Čechov zákazom činnosti do konca sezóny 2011/12.

KHL udelila známemu bitkárovi pôvodne osemzápasový trest za šarvátku počas sobotňajšieho duelu s Traktorom Čeľabinsk, no keďže ide o opakovaného hriešnika neskôr mu udelila exemplárny dištanc.

"Už predtým si odpykal desaťzápasový trest. Čo je veľa, to je veľa. Nebudeme tolerovať takéto správanie," povedal prezident súťaže Alexander Medvedev.

Trest neobišiel ani ďalšieho Kanaďana v drese Čechova Christophera Brennana, ktorému disciplinárka za účasť na rovnakom incidente predĺžila suspendáciu z 12 na 15 duelov. Klub a tréner Andrej Nazarov musia zaplatiť finančné pokuty.

Yablonski spolu s Brennanom a ďalším krajanom Jonom Mirastym prišli do Čechova v lete, keď predtým hral za Binghamton Senators z nižšej zámorskej AHL. Yablonski odohral v NHL iba jediný duel a aj v ňom dostal vyšší trest za bitku, v roku 2007 sa navyše zúčastnil aj súťaže v bojových umeniach.

Informovala agentúra Reuters.

Súvisiace články