Novinky v biatlone, IBU urobila pred sezónou viaceré zmeny v bodovaní súťaží

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. jún 2022 o 17:55

Výsledky z MS sa nebudú zapisovať do celkového poradia.

SALZBURG. Medzinárodná biatlonová únia (IBU) spravila pred novou sezónou viacero zmien v systéme bodovania svojich súťaží.

Od ročníka 2022/2023 sa už nebudú započítavať výsledky z MS do celkového poradia Svetového pohára. IBU tak chce zo svetového šampionátu spraviť samostatnú "vlajkovú loď" svojho športu.

Ďalšou novinkou je, že z celkového skóre Svetového pohára sa už nebudú škrtať najhoršie výkony a bude sa počítať každý jeden výsledok.

IBU zároveň upraví bodovací systém celkového poradia Svetového pohára i jednotlivých disciplín tak, aby sa zvýšil rozdiel medzi najlepšími výsledkami, čím sa zabezpečí, že ak budú športovci nútení vynechať preteky pre chorobu, budú mať stále možnosť vyhrať glóbusy.

Zmenou prejde aj rozdeľovanie "prize money" vo Svetovom pohári a IBU Cupe tak, aby sa rozšírila skupina príjemcov v prvej fáze do roku 2024 a aby sa v rokoch 2024 až 2026 zvýšil objem financií za najlepšie výsledky.

IBU odsúhlasila zmeny na zasadnutí výkonného výboru v Salzburgu.

Únia v utorok informovala aj o tom, že jej generálny sekretár Niklas Carlsson rezignuje na svoj post, ale bude ho zastávať ešte do septembra. Novým športovým a eventovým riaditeľom sa stal bývalý nemecký biatlonista Daniel Böhm.

Nachádzate sa tu: