Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Betliar už body rozdávať nechce

Domáce body. Betliarčania už doma nechcú prehrávať. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 9. máj 2014 o 22:00

Tatran Betliar v nedeľu hostí Ďurkov a nerád by doma stratil body.BETLIAR. V doterajšom priebehu odvetnej časti VI. futbalovej ligy – Košicko–gemerskej, sa Betliarčanom darí odpútavať sa zo spodnej časti tabuľky. Aktuálne sú na deviatej priečke.

Ich najbližší súper je o dve priečky vyššie. Na jeseň dokázali hráči Tatrana Ďurkov na jeho pôde zdolať. Radi by to zopakovali aj teraz.

„Jednoznačne sa sústredíme na získanie troch bodov. Ešte stále máme v tabuľke pravdy mínusové body. A tak si už nemôžeme dovoliť žiadne na domácej pôde stratiť,“ uviedol hrajúci tréner Tatrana Betliar Vladislav Vávra.

V ostatných domácich zápasoch sa rozhodovalo v závere. V zápase s Kokšovom–Bakšou to vyšlo, s Turňou n/B nie.

Budú sa teda snažiť rozhodnúť už do polčasu, ako to bolo v ostatnom zápase v Budimíre? „Nedá sa to dopredu naplánovať. Radi by sme strelili pár gólov na začiatku zápasu, aby sme neboli nervózni na záver. Ale ak sa to nepodarí a skórujeme v samotnom závere, a bude to rozhodujúci gól a body tak zostanú doma, budem len rád,“ pokračoval V. Vávra.

Od začiatku odvetnej časti sa zostava Betliara stále mení. „V každom zápase nám chýbajú hráči. Nebude to iné ani teraz. Chýbať bude Handlovič, ktorý odišiel na majstrovstvá sveta v hokeji. Otázny je štart Aličkoviča. Barkasz a Lörincz sú stále ešte zranení a do konca tohto súťažného ročníka už pravdepodobne nezasiahnu,“ zhrnul V. Vávra.

Betliarčania sa istý čas ocitli v zóne zostupu. No teraz, šesť kôl pred koncom súťaže, sa už z nej dostali. „Je príjemné sa pozerať teraz na tabuľku, ale my musíme ísť od zápasu k zápasu. Získavať body, kde sa bude dať. Možností je stále menej a domáce body už nemienime rozdávať,“ uzavrel V. Vávra.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.