Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Má len 32 rokov. Ďalší nemecký majster sveta nečakane ukončil kariéru

Benedikt Höwedes. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. júl 2020 o 16:22

Chce byť so svojou rodinou.

BERLÍN. Má iba 32 rokov, napriek tomu sa nemecký futbalový obranca Benedikt Höwedes rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru.

Rodák zo západonemeckého Halternu sa však lúči ako majster sveta, keď na šampionáte v roku 2014 v Brazílii nechýbal na ceste Nemcov za zlatom ani minútu.

Odchod do futbalového dôchodku ohlásil z rodinných dôvodov.

Posledné dve sezóny kariéry strávil v Rusku v Lokomotive Moskva, predtým odohral jeden ročník v talianskom Juventuse Turín a desať sezón v nemeckej Bundeslige vo farbách tímu Schalke 04 z Gelsenkirchenu.

S Lokomotivom sa dohodol na ukončení spolupráce, keďže zmluvu mal až do leta 2022.

"Futbal sa stal nedôležitý, keď som dostal šancu tráviť čas so svojím synom. Keď som bol mimo rodiny, veľmi mi chýbal," povedal Höwedes pre magazín Der Spiegel.

Na nadnárodnej úrovni absolvoval v drese nemeckej reprezentácie v rokoch 2011 až 2017 spolu 44 duelov a strelil v nich dva góly.

Ráta sa medzi to aj sedem štartom na zlatých MS 2014, kde rovnako ako brankár Manuel Neuer a kapitán Philipp Lahm absolvoval plnú minutáž.

Iba dva týždne pred Höwedesom ukončil hráčsku kariéru aj iný člen zlatého tímu z MS 2014 André Schürrle, ten však ako 29-ročný.

Súvisiace články