Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Beckhamovi vyšla smelá prognóza

Sportnet|18. jún 2004 o 00:00

Futbalové majstrovstvá včera pokračovali v portugalskom meste Coimbra zápasom Anglicko - Švajčiarsko (3:0).


Anglický futbalový fanúšik pózuje v meste Coimbre pred zápasom skupiny B medzi Anglickom a Švajčiarskom. FOTO - TASR/AFP"Ponúknuť nám študentské lístky nikomu nenapadlo. Väčšina spolužiakov z mesta aj tak odišla. V repúblicas (študentské domovy) sa striedajú zahraniční hostia a na univerzite je skúškové obdobie. Ľudia majú dosť nervy, na futbal sotva prídu," vysvetľoval študent na námestí stopäťdesiattisícového mestečka, na ktorom polícia pozorne monitorovala anglických fanúšikov.

Tí sa mohli cítiť ako doma. Coimbru ležiacu presne v polovici 310-kilometrovej vzdialenosti medzi dvoma hlavnými mestami majstrovstiev Európy - Lisabonom a Portom - nazývajú "Oxford Portugalska". Jedna z najstarších univerzít, ktorá existuje od roku 1210, má stále lepší zvuk ako tá v Lisabone.

Úzke uličky Coimbry, ktorá bola v stredoveku hlavným mestom krajiny, majú podobný unavený pôvab ako lisabonské, len sú stiesnené na menšom priestore okolo rieky Mondego. V mestskom erbe je gitara a štadión vlani po rozsiahlej rekonštrukcii neotváral futbalový zápas, ale koncert skupiny Rolling Stones.

Na tridsaťtisícovom štadióne oddeľuje trávnik od hľadiska atletická dráha a britskí fanúšikovia nad tým dosť ohŕňali nosy. A hoci sa všeobecne vedelo, že jedného z nich čaká za nabádanie k útoku na policajtov v Albufeire dvojročné väzenie, nepôsobili zakríknuto. Tešili sa, že ich tím, ktorý nadšene privítali typickým hromovým chorálom, po smole s Francúzskom naplní slová kapitána Davida Beckhama. Že nenechajú nič na náhodu a vybehnú na Švajčiarov od začiatku.

Súvisiace články