Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Beckenbauer položil základny kameň mediálneho centra pre MS 2006

TASR|27. feb 2003 o 18:13

Mníchov 27. februára (TASR) - Prezident nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov Franz Beckanbauer položil vo štvrtok v bavorskej metropole základný ...

Mníchov 27. februára (TASR) - Prezident nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov Franz Beckanbauer položil vo štvrtok v bavorskej metropole základný kameň hlavného mediálneho centra pre MS 2006 v Nemecku (9. júna - 9. júla). "Cisár Franz" je zároveň šéfom organizačného výboru MS.

"Tlačí sa mi na jazyk slovo hrdosť, no v každom prípade som veľmi štastný, že sa mi podarilo uspieť s kandidatúrou Nemecka na usporiadanie svetového šampionátu. Vďaka však patrí aj celému tímu spolupracovníkov, bez nich by sa to nikdy nebolo podarilo," povedal Beckenbauer.

Mníchov bude v roku 2006 hostiť okolo 20.000 novinárov z celého sveta a na novom štadióna sa uskutočnia viaceré zápasy vrátane otváracieho duelu MS. Okrem bavorskej metropoly budú dejiskami šampionátu Berlín, Kolín, Dortmund, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hannover, Hamburg, Kaiserslautern, Lipsko, Nürnberg a Stuttgart.

mv mp

Súvisiace články