Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Basketbalové leto na Spiši

Príprava na nový ročník. V domácich podmienkach sa basketbalisti Spišskej Novej Vsi pripravujú na novú sezónu. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 27. apr 2016 o 22:00

Tréner Dávid Demečko ostáva pri trénerskom kormidle.

SP. NOVÁ VES. Či sa už to slovné označenie páči, alebo nie, sezóna 2015/2016 bola z pohľadu basketbalovej extraligy v Spišskej Novej Vsi „udržiavacia“.

Aj keď sa do histórie zapísala nepriaznivou bilanciou, keď sa nevyhral ani jeden majstrovský zápas, pozitívom je, že basketbal sa v extralige udržal a vôbec prežil. Na druhej strane obrovský priestor dostali mladí odchovanci klubu a niektoré mená sa veľmi dobre zapísali.

Od apríla trénujú

Tak ako pred rokom, aj teraz Spišiaci letnú prípravu začali v domácich podmienkach. Hneď na začiatku sme sa pýtali, či Dávid Demečko ostáva pri trénerskom kormidle.

„Som naďalej trénerom Spišskej, hoci to naše trénerské povolanie je nevyspytateľné,“ s úsmevom začal rozhovor tréner BK 04 AC LB Dávid Demečko a hneď opísal začiatky prípravy na nový súťažný ročník.

„S ľahkým tréningom sme začali už začiatkom apríla. Teraz kostra mužstva dopoludnia trénuje v telocvični a popoludní máme prípravu skôr zameranú na obratnosť a gymnastiku. Z pochopiteľných dôvodov s mužstvom netrénovali juniori, ktorým práve tento víkend končila majstrovská základná časť. Od pondelka sa už pripoja k mužstvu.“

Tri mesiace prípravy

Aj keď v basketbalovom klube BK 04 AC LB Spišská Nová Ves boli dobré aj zlé obdobia, letná príprava nesmela chýbať.

Na tému menoslovu hráčov a o prípadných posilách hovoriť na prelome apríla a mája je v každom basketbalovom klube na Slovensku priskoro.

„V pláne je, aby sme túto letnú prípravu mali do konca júna. Potom v júli dostanú hráči dovolenkové voľno a od augusta už ideme naplno s druhou časťou letnej prípravy. Hovoriť o zložení kádra či nejakých posilách je až veľmi unáhlené. Opäť kostru tímu budú tvoriť naši odchovanci a priestor opäť dostanú talentovaní mladíci,“ dodal Dávid Demečko.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.