Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Basketbalistky zo Spiša hrali s rovnakým výsledkom ako muži

Z Petržalky si odniesli Spišiačky vydreté víťazstvo. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 30. okt 2012 o 23:00

Po nevydarenom súboji doma s Piešťanmi sa nováčik zo Spiša predstavil v Petržalke.SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Basketbalový ošiaľ v metropole Spiša v týchto dňoch graduje. Muži zahrali výborne proti Leviciam, pár dní predtým dokázali otočiť takmer prehratý zápas v Petržalke extraligové ženy.

Vstup do zápasu s Petržalkou nemal ŠKBD Rucon najlepší. Domáci si vytvorili bodový odstup a všetko nasvedčovalo tomu, že domov, na východ, sa bude nováčik vracať bez víťazstva. V kádri ŠKBD sú však silné basketbalové osobnosti, ktoré zabrali a nakoniec všetko bolo ináč.

„Petržalka hrala dobre a navyše, na čo siahli, to im vyšlo. Čo vystrelili na kôš, to im padlo. Hrozne sme sa nadreli, aby sme dokázali otočiť skóre a výsledok zápasu,“ vrátila sa k ostatnému zápasu hráčka ŠKBD Rucon Romana Stehlíková.

„Hlavne nám tréner prikázal, aby sme sa upokojili. Skúšali sme streľbu z oblúka, ale tá nevychádzala, preto sme zmenili taktiku a viac sa tlačili pod kôš. Ukázalo sa to ako dobrá voľba," dodala.

Zhustený program

Doteraz bojovali Spišiačky len na slovenskom extraligovom poli, o chvíľu pribudne stredoeurópska liga.

„Ja sa na to teším. Budeme viac hrať a menej trénovať. Budeme sa držať v tempe. Po náročnom súboji s Petržalkou potrebujeme oddych a ešte nejako nad najbližším majstrákom nerozmýšľam. Vhodným relaxom bolo pozrieť si stretnutie mužov s Levicami. Som nadšená, super atmosféra, vyhralo sa, bol to dobrý basketbal,“ s úsmevom skonštatovala Romana Stehlíková.

A na záver ešte jedna kuriozita. V Petržalke vyhrali ženy výsledkom 85:74. Skúste teraz narýchlo povedať výsledok mužov Spišskej Novej Vsi s Levicami? Netrápte sa, bol presne rovnaký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.