Baník Drnava už môže oslavovať víťazstvo

Víťazom v predstihu. Drnavčania už môžu prijímať gratulácie.
Víťazom v predstihu. Drnavčania už môžu prijímať gratulácie. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|16. jún 2015 o 00:00

Po výhre nad Hrhovom už majú dostatočný náskok a nikto ich už nemôže predstihnúť.

Aj keď budú mať futbalisti Drnavy v poslednom kole I. triedy voľno, oslavovať víťazstvo v súťaži už môžu aj teraz.

ROŽŇAVA. Otvorená situácia je však na konci tabuľky. Vlachovo si mohlo trocha vydýchnuť, keďže Honce v Jablonove n/T prehrali. No ak Honce v poslednom kole vyhrajú, zostane Vlachovčanom posledné miesto.

V sobotňajšom zápase pokračovala Dlhá Ves v dobrých jarných výsledkoch a víťazstvom nad Dedinkami potvrdila úlohu favorita.

Zatiaľ sa drží na druhom mieste, no či na ňom aj skončí, rozhodne až to, ako bude hrať Krh. Dlhá Lúka na Dedinkách.

Tretie miesto však už má Zlatý klas isté. Rovnako aj Rudná má už štvrté miesto isté.

V hre o druhé miesto zostala Krh. Dlhá Lúka po domácom víťazstve nad Rož. Bystrým. Hetrikom sa vytiahol najlepší strelec súťaže v minulých ročníkoch J. Čižmár.

Drnava viedla v polčase v Hrhove 1:0, no potom vyšlo trénerovi Baníka striedanie a Jak. Maliňák sa pár minút po príchode na ihrisko prezentoval dvoma gólmi a do konca zápasu pridal ďalšie dva.

Honce prišli do Jablonova n/T len s desiatimi hráčmi, čím uľahčili domácim víťazstvo. Rozhodol už prvý polčas. V dobrých výsledkoch pokračovala aj Vyšná Slaná, ktorá tesný náskok z prvého polčasu natiahla na konečných 4:1.

I. trieda

25. kolo

Krh. Dlhá Lúka - Rožňavské Bystré 4:1 (2:1) Góly: 2., 35.a 62. J. Čižmár, 56. J. Gebe – 20. Jar. Gallo, ŽK: bez, R: J. Gyenes, DZ: J. Šmelko, D: 100. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, A. Emödi, T. Hegedüs, I. Bošela, J. Čižmár (75. Ľ. Gyenes), A. Kovács, E. Rigó, P. Klárik, J. Gebe, G. Zsilla (58. A. Görgei). ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz (68. O. Ujházi), M. Molnár (46. I. Galata), F. Čapó, T. Kuchta (46. D. Koncz), P. Kubej, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, M. Lompart, J. Urban st., Ján Gonos.

Dlhá Ves – Dedinky 3:0 (2:0) Góly: 23. a 30. (11 m) P. Mičinsky, 88. M. Makkai, ŽK: 32. Cs. Flander – 30. R. Sýkora, 63. P. Revay, R: D. Poťmák, DZ: F. Drenko, D: 55. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – P. Mičinsky, Cs. Flander, G. Ferdinand, G. Beke (6. T. Segyo), M. Makkai, A. Örvös, A. Labina, Zs. Mezei, At. Pomaj, N. Kövesdi. DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus, R. Sýkora, Ľ. Grígel, P. Revay, M. Putnocký, S. Ogurčák, M. Majerčák ml., I. Tököly st., J. Andrej, M. Šipula.

Hrhov - Drnava 0:5 (0:1) Góly: 32. J. Rencsok, 51., 53., 70. a 88. Jak. Maliňák, ŽK: 43. L. Grulyó – 43. J. Čeľovský, R: V. Gallo, DZ: F. Drenko, D: 100. HRHOV: A. Bartók – J. Ondernický, R. Bernáth, At. Herczeg, T. Zsigrai, R. Kardos, Z. Kulik, M. Dunka, P. Červený (46. G. Veverica), D. Dunka, L. Grulyó (57. L. Kovács). DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Čeľovský, K. Šoltés, R. Dókus (84. J. Kömlei), B. Šoltés, J. Barczi (73. D. Babič), J. Rencsok, R. Kovács (48. Jak. Maliňák).

Jablonov n/T – Honce 6:2 (5:1) Góly: 11. Pa. Hutník, 18. a 89. Á. Kerekes, 20. O. Saláta, 40. (11 m) a 45. M. Fifik – 9. J. Sklenár, 75. O. Varga, ŽK: 51. Z. Lázár, 80. A. Viszlay – 40. J. Sklenár, R: L. Gyenes, DZ: O. Vysoký, D: 40. JABLONOV n/T: R. Balázs – M. Fifik, G. Páll (54. E. Mackovjak), O. Saláta, A. Viszlay, Pa. Hutník (67. P. Ungváry Szabó), P. Milata, Á. Kardos, G. Lázár, Á. Kerekes, A. Kerekeš. HONCE: Joz. Karalo – J. Tomi, S. Dzureň, J. Sklenár, O. Fabián, J. Pástor, J. Tomko, O. Varga, M. Mogyorósi, V. Kacara.

Vyšná Slaná – Bohúňovo 4:1 (1:0) Góly: 38. P. Rogos, 46. B. Kuzma, 51. A. Rogos, 75. F. Gallo – 87. P. Pál Balázs, ŽK: 0 – 16. F. Demeter, 20. G. Dókus, R: R. Drenko, DZ: Z. Kovács, D: 75. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan, P. Rogos, M. Gallo, M. Fifik, F. Gallo, M. Vido, P. Zabrel, A. Rogos, B. Kuzma, O. Liptai (78. M. Benedikty). BOHÚŇOVO: G. Dókus – F. Demeter, A. Szaniszló, K. Illés (68. D. Csík), L. Kovács, P. Pál Balázs, T. Antóny, M. Ferencz, R. Kulik, G. Urbán, N. Švajko.