Úradujúci majster nesúťažil rok a pol. Šprintér Coleman oznámil termín návratu

Christian Coleman.
Christian Coleman. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. dec 2021 o 17:25

Koncom januára sa predstaví na Millrose Games v New Yorku.

NEW YORK. Úradujúci majster sveta na 100 m Christian Coleman má po odpykaní 18-mesačného trestu v pláne vrátiť sa do súťažného diania na januárových halových pretekoch Millrose Games v New Yorku. Tie sa uskutočnia 29. januára 2022.

Zlatý medailista z MS 2019 v Dauhe zo stovky aj štafety na 4x 100 m porušil antidopingové pravidlá tým, že trikrát zmeškal kontrolu.

Pôvodne si mal odpykať dvojročný trest od nezávislého tribunálu Jednotky atletickej integrity (AIU), ale na Športovcom arbitrážnom súde (CAS) v Lausanne mu ho skrátili na 18 mesiacov.

Dištanc mu vypršal v novembri, prišiel kvôli nemu o účasť na olympiáde v Tokiu.

Dvadsaťpäťročný svetový rekordér v behu na 60 m v hale momentálne trénuje v Lexingtone v americkom štáte Kentucky.

"Teším sa na návrat, ktorý bude určite veľmi emocionálny. Verím, že opäť budem môcť preukázať svoj talent. Mám na seba vysoké nároky, chcem zvíťaziť," uviedol Christian Coleman podľa webu saltwire.com.

Coleman nikdy reálne nemal dopingový nález, ale trikrát za sebou sa nedostavil na mimosúťažný antidopingový test a to sa podľa pravidiel rovná pozitívnemu výsledku.

Podľa pravidiel Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) o mieste pobytu musia byť elitní športovci k dispozícii na náhodné mimosúťažné testovanie na vopred určenú hodinu v ktorýkoľvek deň. A Coleman to nebol ochotný akceptovať.

"Ide o to, aby sme boli zodpovednejší a ja som to nezvládol. Musím sa polepšiť a v budúcnosti rešpektovať pravidlá," kajal sa Coleman pred časom.

Dosiaľ naposledy Coleman súťažil v januári 2020, trest mu začal plynúť v októbri toho istého roku, ale so spätnou platnosťou. Od novembra 2021 má uvoľnenú činnosť.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Úradujúci majster nesúťažil rok a pol. Šprintér Coleman oznámil termín návratu