Gajanová ukázala medzinárodnú formu. Bude sa P-T-S pri výročí opäť sťahovať?

Gabriela Gajanová ovládla beh na 800 metrov počas 59. ročníka  atletického mítingu P-T-S.
Gabriela Gajanová ovládla beh na 800 metrov počas 59. ročníka atletického mítingu P-T-S. (Autor: TASR)
TASR|25. máj 2024 o 10:45

Gajanová zabehla svoj druhý najlepší čas v kariére.

BANSKÁ BYSTRICA. Piatkový míting P-T-S v Banskej Bystrici priniesol množstvo hodnotných a kvalitných výkonov zahraničných i slovenských atlétov.

Prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) a predseda organizačného výboru Peter Korčok hodnotil kladne účasť atlétov, ich výkony ako aj samotnú organizáciu 59. ročníka prestížneho podujatia.

Prišli atléti z celého sveta

Pod Urpínom sa konal míting P-T-S druhýkrát za sebou, tentoraz iba tri dni pred uzávierkou štartovej listiny majstrovstiev Európy v Ríme, ktoré sa budú konať 7.-12. júna. Zároveň je aj v plnom prúde kvalifikácia na OH v Paríži.

Na banskobystrické Štiavničky tak prišli atléti z celého sveta.

"Som rád, že sme to zvládli v týchto nie príliš jednoduchých časoch. Bola to pre nás aj generálka pred majstrovstvami Európy do 18 rokov, ktoré budú v druhej polovici júla taktiež v Banskej Bystrici.

Tento míting sa konal pod Urpínom druhýkrát a teraz to bolo aj o tom, aby pomohol slovenským atlétom v rebríčku pre účasť na ME a OH.

Myslím si, že podujatie sa vydarilo aj napriek nástrahám počasia. Prišlo relatívne dosť divákov, hlavná tribúna sa zaplnila, mohlo ich byť na štadióne zhruba dva a pol tisíc, za čo sme radi," neskrýval spokojnosť Korčok.

Doma zvíťazila len Gajanová

Ako jediná zo slovenských atlétov si pripísala prvenstvo na mítingu so strieborným štatútom Svetovej atletiky osemstovkárka Gabriela Gajanová časom 1:59,57 min, ktorý bol pre ňu výkon sezóny a druhý najlepší čas kariéry.

Ján Volko a Viktória Forsterová dobehli na druhom mieste na stovke a získali významné body do rebríčka. Na druhom mieste v osobných rekordoch skončili aj slovenskí chodci na 5 km Mária Katerinka Czaková a Michal Morvay.

"Čakali sme, ktorý z našich atlétov by mohol zvíťaziť, či to bude Ján Volko, Viktória Forsterová alebo niekto iný. Napokon sa to podarilo Gabike Gajanovej. Ukázalo sa, že má najlepšiu formu z našich atlétov.

Naozaj medzinárodnú. Je konkurencieschopná svetovej špičke. Jej sa ako jedinej slovenskej pretekárke podarilo zvíťaziť spomedzi 16 hlavných disciplín.

Máme však aj množstvo druhých miest, osobné rekordy chodcov, niekoľko sezónnych výkonov," konštatoval šéf slovenskej atletiky.

Štiavničky či návrat do Šamorína?

Míting P-T-S v budúcom roku oslávi jubileum. Konať sa má 60. ročník. Nateraz nie je ešte určené, či bude opäť jeho miestom Banská Bystrica.

"Je to stále otvorené. Budúci rok máme jubilejný 60. ročník P-T-S. Banská Bystrica je športové mesto, našli sme tu dobré zázemie pre toto podujatie. A to aj z pohľadu mesta a takisto VŠC Dukla. Budeme to prehodnocovať.

Druhou alternatívou je totiž návrat do Šamorína, ktorý nás prichýlil v ťažkých časoch. Je tam ambícia z ich strany, aby sme sa tam vrátili na jubilejný ročník. Zvážime teda všetky plusy a mínusy," dodal Korčok.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Gajanová ukázala medzinárodnú formu. Bude sa P-T-S pri výročí opäť sťahovať?