Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Arbitráž NHL

Sportnet|16. aug 2004 o 00:00

S. Niedermayer vyrovnal rekord LeClaira

Kanadský obranca Scott Niedermayer vyrovnal arbitrážny rekord Američana Johna LeClaira z roku 2000, keď mu nezávislý súd pridelil sezónnu hodnotu sedem miliónov dolárov. Slovenský reprezentant Pavol Demitra tak v historických tabuľkách klesol na tretiu priečku s vlaňajším 6,5 milióna dolárov. Dubničana vtedy St. Louis Blues podpísali a toto leto sa stal neobmedzeným voľným hráčom, pričom už pol druha mesiaca je bez zmluvy. Hráča New Jersey Devils zrejme o rok čaká niečo podobné, lebo arbitráž určuje hodnotu maximálne na dve sezóny, v prípade vyšších súm dokonca na jedinú. Ale pre Niedermayera je sedem miliónov aj tak víťazstvom, lebo diabli ho musia ako obmedzeného voľného hráča podpísať do 72 hodín, ak nechcú prísť o práva na neho. Majster sveta z Prahy žiadal pôvodne päťročný kontrakt v znení 45 miliónov.

Sabres zvýšili Brieremu plat

Buffalo Sabres akceptovali výsledok arbitráže a podpísali ročnú zmluvu s centrom Danielom Brierem. Briere v nastávajúcej sezóne zarobí 2,55 milióna dolárov. Vlani bral 1,6 milióna, to znamená, že Sabres namiesto základnej ponuky vyrovnania platu musia svojmu obmedzenému voľnému hráčovi pridať takmer milión.

Sharks sa vyhli arbitráži s Nabokovom

San Jose Sharks sa vyhli arbitrážnemu konaniu s brankárom Jevgenijom Nabokovom a podpísali zmluvu s ním na ďalšie dve sezóny. Počas nich Rus kazašského pôvodu zarobí 8,8 milióna dolárov. Nabokov sa tak stal najlepšie plateným hráčom semifinalistu Stanleyho pohára.

Devils sa dohodli s Rafalským

New Jersey Devils sa vyhli arbitrážnemu súdu s obrancom Brianom Rafalským a dohodli sa s ním na ročnom kontrakte. Rafalski si ako obmedzený voľný hráč vyrokoval sumu 3,1 milióna dolárov. Devils uzavreli aj zmluvy s osmičkou voľných hráčov na trhu NHL. Známe sú tri mená - center Pascal Rheaume a brankári Scott Clemmensen s Ari Ahonenom.

Súvisiace články