Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Angličania trénujú v Portugalsku poriadne naobliekaní

Angličania trénujú vo Vale do Lobo. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 22. máj 2014 o 08:22

Tričká sú vhodné na potenie, aby sa tak čo najlepšie pripravili na horúčavy v Brazílii.

LONDÝN. Futbalisti Anglicka trénujú v Portugalsku v rámci prípravy na MS 2014 v špeciálnych tričkách na potenie, aby sa tak čo najlepšie pripravili na horúčavy v Brazílii. Zverenci trénera Roya Hodgsona odohrajú úvodný duel na finálovom turnaji proti Taliansku v amazonskom Manause.

Experti z Loughboroughovej univerzity v súčasnosti monitorujú hráčov v ich tréningovom kempe vo Vale Do Lobo. "Je dôležité naučiť sa cítiť pohodlne aj v týchto náročných podmienkach," uviedol Hodgson pre BBC. "Testovali sme hráčov, ako veľmi sa potia, ako rýchlo budú schopní obnovovať stratené sily a v čom im vlastne môžeme pomôcť."

Angličanov čaká úvodný duel na severe krajiny, kde panujú horúčavy a vysoká vlhkosť vzduchu. Teploty vo Vale Do Lobo sú miernejšie, ale hráči si zámerne obliekajú niekoľko vrstiev oblečenia, zatiaľ čo špeciálne podložky monitorujú intenzitu potenia.

Keď sa bývalý tréner Švajčiarska pripravoval na MS 1994 v USA, tak mal vo svojom repertoári aj využívanie sauny, aby navodil podmienky, ktoré na hráčov čakali. "V porovnaní s tým, čo robíme dnes, to bolo neskutočne amatérske," reagoval Hodgson.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.