Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Andrej Sekera pôjde na arbitráž 25. júla

(Autor: TASR)
SITA|9. júl 2011 o 15:48

Andrej Sekera už pozná termín svojej arbitráže s Buffalom.

Termín arbitrážneho súdu potvrdila hráčska asociácia NHLPA.

BUFFALO. Ak sa slovenský hokejista Andrej Sekera nedohodne v najbližších dňoch s tímom Buffalo Sabres na novom kontrakte, 25. júla ho čaká arbitráž. Termín arbitrážneho súdu potvrdila hráčska asociácia NHLPA.

Arbitráže sa začnú 20. júla, keď sa bude rozhodovať o kontraktoch pre Lauriho Korpikoskiho z Phoenixu, Edwarda Purcella z Tampy Bay a Viktora Stalberga z Chicaga, a potrvajú až 4. augusta, keď prídu na rad Mark Fraser z New Jersey, Dan Sexton z Anaheimu a Blake Comeau z New York Islanders.

Sekerov agent Allan Walsh aj naďalej rokuje s Buffalom o kontrakte. Wash verí, že pre svojho klienta ešte pred arbitrážou dosiahne viacročný kontrakt.

Andrej Sekera v minulej sezóne zarábal 1,25 milióna dolárov, Buffalo si práva na slovenského obrancu udržalo ponukou kvalifikačného kontraktu v druhej polovici júna.

Sabres sú zatiaľ jedinou Sekerovou zastávkou v NHL, za tento klub od roku 2006 odohral v základnej časti 233 duelov s bilanciou 12 gólov a 55 asistencií, v play-off pridal ďalších 7 štartov.

Súvisiace články