Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Kuzminová: Konečne nielen strieľam, ale aj triafam

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová počas dekorovania po víťazstve v šprinte žien na 7,5 km v 5. kole Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu vo štvrtok 17. januára 2019. (Autor: Michal Svítok TASR)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|17. jan 2019 o 16:14

Anastasia Kuzminová vyhrala preteky Svetového pohára.

RUHPOLDING, BRATISLAVA. Minulý týždeň to bol armagedon. Okrem valiaceho sa snehu trápil biatlonistov na pretekoch Svetového pohára v Oberhofe aj meniaci sa nárazový vietor.

V ďalšom nemeckom stredisku Ruhpolding to nebolo pred pár dňami iné.

Neustále snežilo a za pár dní navalilo dva metre snehu. Pred Svetovým pohárom museli Nemci ratovať trate aj okolie štadióna pred kalamitou.

V okolí padlo niekoľko lavín a organizátori mali čo robiť, aby stihli odpratať cesty a pripraviť kvalitné trate.

Krátko pred súťažami sa však počasie ustálilo. „Nefúka, nesneží a neprší. Dúfam, že nám to vydrží,“ hovorila pred pretekmi Anastasia Kuzminová pre RTVS.

Prvý raz v sezóne dala dve nuly

V posledných súťažiach potvrdila výbornú bežeckú formu, ale na strelnici robila chyby. V Ruhpoldingu však v rýchlostných pretekoch predviedla stopercentný výkon.

Najskôr prvý raz v tejto sezóne trafila všetky terče v ľahu, a potom to zopakovala aj na druhej streleckej položke. V cieli mala vyše 11-sekundový náskok pred Taliankou Lizou Vittozziovou.

Anastasia Kuzminová na podujatí Svetového pohára v Ruhpoldingu: fotogaléria

17.1.2019

„Som rada, že na strelnici sa mi podarilo zopakovať výsledok zo súťaže štafiet v Oberhofe, kde som tiež dala dve nuly, aj keď teraz to bolo pomalšie. Veľmi ma to teší. Aj na trati som sa snažila ešte zrýchliť,“ vravela Kuzminová pre RTVS v cieli.

„Konečne,“ potešil sa aj Kuzminovej strelecký tréner Tomáš Kos. Dlho pracovali na tom, aby v pretekoch Kuzminová trafila všetky terče. Kos prezradil, že v poslednom čase mierne upravili pozíciu hlavy pri streľbe.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články