Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Anaheim sa dohodol s Čechom Sýkorom na trojročnej zmluve

TASR|15. sep 2003 o 08:02

Anaheim 15. septembra (TASR) - Finalista Stanleyho pohára z uplynulej sezóny NHL Anaheim Mighty Ducks sa dohodol na trojročnom kontrakte s českým krídelníkom ...

Anaheim 15. septembra (TASR) - Finalista Stanleyho pohára z uplynulej sezóny NHL Anaheim Mighty Ducks sa dohodol na trojročnom kontrakte s českým krídelníkom Petrom Sýkorom. Na jeho základe zarobí 26-ročný útočník celkove 12 miliónov dolárov.

"Podpísať Petra bolo pre nás mimoriadne dôležité. Je stabilnou súčasťou nášho tímu s výrazným ofenzívnym potenciálom," neskrýval generálny manažér Anaheimu Bryan Murray radosť z toho, že Sýkora sa s menším meškaním môže zapojiť do tréningového kempu pred novou sezónou.

Sýkora bol v minulom ročníku s 34 gólmi najlepším strelcom káčerov v základnej časti a v play-off pridal 13 bodov za štyri góly a deväť asistencií. "Som veľmi rád, že som sa dohodol na podmienkach zmluvy a verím, že aj nasledujúcej sezóne sa nám bude dariť. Do prípravy sa zapojím trochu neskôr ako ostatní spoluhráči, ale po dvoch-troch dňoch bude opäť všetko v poriadku," povedal Sýkora.

mp

Súvisiace články