Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Albrecht ostane v kóme až do vyliečenia pľúc

SITA|Publikované 27. jan 2009 o 08:30

Švajčiarskeho zjazdára Daniela Albrechta budú v umelom spánku udržiavať dovtedy, kým sa nezlepší stav jeho pľúc zasiahnutých ťažkým pádom.

INNSBRUCK. Švajčiarskeho zjazdára Daniela Albrechta budú v umelom spánku udržiavať dovtedy, kým sa nezlepší stav jeho pľúc zasiahnutých ťažkým pádom na štvrtkovom tréningu pred pretekmi Svetového pohára na legendárnom svahu Streif v rakúskom Kitzbüheli.

Stav 25-ročného alpského lyžiara zostáva aj naďalej stabilizovaný, informovali o tom lekári fakultnej nemocnice v Innsbrucku. Liečbu komplikuje niekoľko menších krvácaní v pľúcach, ktoré sa stále nepodarilo zastaviť. "Umelým dýchaním a ďalšími procedúrami sa snažíme odstrániť následky poškodenia pľúc. Ich funkčnosť je stabilizovaná, neplánujeme operačný zákrok," vyhlásilo lekárske konzílium s nádejou na úplné pacientovo vyzdravenie.

Švajčiar vo štvrtok počas jedného zo skokov tesne pred cieľovým priestorom v rýchlosti 140 km/h úplne stratil kontrolu nad lyžami a po minimálne 40 metrov trvajúcom lete spadol chrbtom na svah, kde zostal nehybne ležať. Približne 20 minút trvalo poskytnutie prvej lekárskej pomoci, po ktorej Albrechta odviezol vrtuľník do nemocnice v St. Johanne.

Tam ho lekári uviedli do umelého spánku a neskôr previezli na neurochirurgické oddelenie fakultnej nemocnice v Innsbrucku. Pretekár utrpel krvácanie do mozgu a mal pomliaždené pľúca. Nakrátko sa prebudil z bezvedomia vo chvíli, keď ho lekári uvádzali do umelého spánku.

Daniel Albrecht bol jednou z najväčších švajčiarskych nádejí pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo Val d´Isere. Trojnásobný juniorský majster sveta sa v tejto sezóne tešil z víťazstiev v obrovskom slalome v Söldene a v Alta Badii. Desiaty muž celkového poradia SP je zároveň držiteľom zlatej medaily v superkombinácii z MS 2007 v Aare.

Súvisiace články