Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Aj vo futbale je ráno múdrejšie večera

Sportnet|Publikované 30. jún 2015 o 22:00

Tak sa nám to pre sezónu 2015/16 pomaly, ale isto všetko vo futbalových ligách odhora nadol ukladá do ladu a skladu.

Odhora preto, že smutný osud fortunaligistu MFK Košice práve nad humenským nebom rozohnal mračná nepokoja a neistoty. Nie sme zlomyseľní, Košiciam sme prepad o súťaž nižšie nepriali; ale keď už si za to môžu sami, prečo roniť slzy...

Futura aj v budúcom ročníku bude hrať 3. ligu. Je to dobrá správa pre všetkých. Humenné si najmenej takúto súťaž vzhľadom na svoju futbalovú minulosť, na roky úspešného pôsobenia v najvyššej slovenskej súťaži, na víťazstvo v Slovenskom pohári, aj na ekonomickú infraštruktúru a počet obyvateľov, nesporne zaslúži.

Napriek tomu, že zopár neprajných kuvikov si už šúchalo dlane nad možným zostupom.

Futura však nemôže zostať žobravým mníchom – hrať na cudzích ihriskách, v pozliepanej zostave, bez zázemia, divákov a bez nálady.

Humenné Futuru a aspoň 3. ligu potrebuje, aby nebolo na posmech dedinkám s 500 či 800 obyvateľmi, kde sa o futbal starajú počnúc obecnými funkcionármi až po posledného dobroprajného fanúšika kdesi z konca valala.

Košické „futbalové nešťastie“ padlo dobre viacerým mužstvám aj v nižších súťažiach.

Vicemajster „našej“ oblastnej ligy Jasenov hladko zdolal v baráži rezervu Zámutova a po roku sa vracia do 5. ligy.

Papín z II. triedy chcel postúpiť do oblastného majstrovstva, teraz vieme, že tam môže byť. Takto sa núka šanca Ul. Krivému nahradiť ho v II. triede.

Napokon vo viacerých obciach sa mladým ľuďom nepáči život bez futbalových víkendov, preto je vo výhľade (konečne!) aj dobrá konkurencia pre najnižšiu súťaž.

Podľa fejsbukového portálu Vendo Sport sa chystajú futbalový život obnoviť v Klenovej, Baškovciach, Oľke, Hažíne n/C a snáď aj v Ohradzanoch a Modre n/C. Dobré rozhodnutia, priatelia!

Múdrejší však budeme až po aktívoch ŠTK VsFZ v Košiciach a ObFZ v Humennom.

Na dobré správy si radi počkáme...


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.