Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Aj Bérešovci chcú pokoriť Myslavský kopec

Jozef Béreš st. nebude chýbať na Myslavskom kopci na svojom Audi Quattro. (Autor: Štefan Glovičko)
Sportnet|Publikované 24. aug 2011 o 22:00

V posledných rokoch pribúda čoraz viac menších motoristických podujatí nielen motocyklových, ale aj automobilových. Po Mini Rally sa o slovo hlásia aj súťaže do kopca a prvou lastovičkou v okolí Košíc je QALT Cup Myslavský kopec.

Ten sa uskutoční už tento pondelok 29. augusta na štátnej ceste z Myslavy do Bašky.

KOŠICE. Tieto preteky sa nebudú podobať na klasický kopec, pretože okolo trate nie sú všade zvodidlá. Skôr by sme to mohli prirovnať k rýchlostnej skúške z rely, ktorá vedie do kopca. Jazdci by ju mali absolvovať štyrikrát, keď najskôr ich čakajú dve tréningové jazdy dopoludnia a dve súťažné popoludní.

Takmer 50 prihlásených

Organizátori z PD Autosport v spolupráci s mestskou časťou Myslava doťahujú posledné detaily. V zozname prihlásených je takmer päťdesiatka štartujúcich, medzi ktorými je viacero skúsených a známych jazdcov. K nim môžeme pokojne zaradiť Jozefa Béreša st. na Audi Quattro Coupe a jeho syna Jozefa na Opli Ascona. Tieto preteky sú určené nielen skúseným pretekárom rely či kopcov, ale aj širšej verejnosti. Organizátori však upozorňujú, že súťaže sa môžu zúčastniť iba automobily, ktoré budú mať bezpečnostné prvky, ktoré sú definované ako minimálna výbava a myslí sa tým ochranná klietka. V pondelok sa teda majú priaznivci rýchlych automobilov na čo tešiť na trati z Myslavy do Bašky. Aj preto bude táto cesta v pondelok 29. augusta od 7.00 do 18.00 h pre bežnú premávku uzavretá. „Aj touto súťažou chceme náš motoristický šport priblížiť verejnosti. Potešil nás záujem súťažiacich, ale viac ako šesťdesiat automobilov sa na trať nedostane. Diváci môžu na trojkilometrovej trati sledovať jazdcov štyrikrát. Len ťažko niekoho favorizovať, lebo na trati sa môže prihodiť čokoľvek, ale verím, že súťaž bude mať hladký priebeh,“ vyslovil svoje želanie riaditeľ súťaže P. Danielis.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.