1. BKD je už na druhej priečke, doma si poradil s Levočou

Na domácom ihrisku nezaváhali. Michalovskí basketbalisti si poľahky poradili s Levočou. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|22. mar 2016 o 00:00

Hoci súper prišiel iba s piatimi hráčmi, Michalovčanov potrápil. V ich drese sa objavila aj jedna staronová posila.

MICHALOVCE. Druholigoví basketbalisti michalovského 1. BKD sa vyšvihli už na druhú priečku tabuľky východnej skupiny.

Dostali sa tam po povinnom domácom víťazstve nad predposledným mužstvom pelotónu Levočou, ktorú zdolali 72:56 (37:22).

Vedúca pozícia je však pre nich trošku viac vzdialená, pretože neohrozený líder z Krompách má náskok štyroch bodov (má však aj o jeden odohraný zápas navyše).

1. BKD Michalovce – BK Slovenský Orol Levoča 72:56 (37:22)

Štvrtiny: 15:13, 22:9, 14:19, 21:15.

Najviac bodov 1. BKD: M. Janošov ml. 16, V. Mitterpák 12, T. Mitterpák 8, Dorov 8.

Takéto zápasy nebývajú vôbec príjemné pre družstvo, ktoré je jasným favoritom, v danom prípade pre michalovských basketbalistov.

Naopak družstvu, ktoré si príde len zahrať, môže vychádzať všetko. Levočania dokonca pricestovali iba s piatimi hráčmi...

To presne ukázala aj prvá štvrtina, kedy domáci v základnej zostave Branislav Holda, Vladislav Mitterpák, Michal Maškulík, Tomáš Mitterpák a Milan Janošov mladší mali po jej skončení iba chudobný dvojbodový náskok.

Zemplínčania už viedli o desať bodov (15:5), a tak ako viackrát predtým si hráči mysleli, že je po zápase, lenže do konca štvrtiny dali hostia, ktorí hrali úplne uvoľnene a bez zábran, osem bodov.

A keďže domáci ani jeden, prvá časť súboja skončila výsledkom 15:13. V druhej štvrtine favorit predsa len zabral, na ihrisko prišli postupne Tomáš Mižák, Miroslav Mihaľ i nová staronová posila Matúš Dorov z košického BK UVLF, pridal na dôraze a výsledkom bolo, že polčas už vyznel priaznivejšie v jeho prospech a vedenie domácich bolo už pohodlnejšie – 37:22.

Zápas sa síce vyvíjal jasne v réžii 1. BKD, ale strelecky disponovaný Adrián Kolečanyi, ktorý dokopy zaznamenal 26 bodov, držal Levoču stále v hre.

Napriek tomu bol dobrý priestor na to, aby sa do hry zapájali mladí domáci basketbalisti Cyril Hasaralejko, Richard Štec a Kristián Sklár, čo bolo asi jediným plusom tohto zápasu.

Michalovčania udržiavali aj počas druhého polčasu vyše desaťbodový náskok aj bez svojich tradičných opôr Mižáka, Maškulíka i Holdu, ktorí hrali podstatne menej než zvyčajne a viac sedeli na lavičke, pretože nemuseli do hry výrazne zasahovať.

Tretia štvrtina bola pritom znova taká „michalovská“, keď mužstvo získalo 19-bodový náskok, tri minúty do konca štvrtiny viedlo 50:31, ale potom už skórovali iba hostia a zrazu bolo iba o desať bodov.

Duel v poslednej štvrtine dohrávala päťka V. Mitterpák, Hasaralejko, Štec, Dorov a Janošov ml., a tá dokázala získať 16-bodový náskok, ktorý aj bez problémov udržala do konca.

Zvyšné výsledky 17. kola II. ligy mužov Východ:

Humenné – Krompachy 67:86 (44:28), Sabinov – voľno, UVLF Košice – Dolný Kubín 82:73 (38:40), Rožňava – voľno, Tydam Košice – Prešov B 79:65 (33:44).

11. Kapybary Košice – odhlásili sa zo súťaže

Domov»Sportnet na východe»1. BKD je už na druhej priečke, doma si poradil s Levočou