27.10.2020, Ivan Mriška

Slovenský šampión vycestuje na úvod Ligy majstrov do Lotyšska

27.10.2020, Ivan Mriška
Mimel Lučenec narazí na tím Petro-w.
image
Autor: UEFA

LUČENEC. Futsalisti Lučenca sa ako majstri Slovenska predstavia v najprestížnejšej futsalovej súťaži na svete.

Žreb Ligy majstrov im v predkole prisúdil tím Petro-w (Lotyšsko).

Podľa manažéra klubu je v tomto stretnutí ťažko hľadať favorita.

„Papierové predpoklady sú na našej strane. Ide však o neznámeho súperov, preto o víťazovi je ťažké hovoriť. Určite zabojujeme, chceme postúpiť,“ uviedol šéf klubu tesne pred žrebom Milan Kamenský.

Proti kouč Bieloruska

Lotyši majú podľa trénera Lučenca Mariána Berkyho silný tím.

„FC Petrow vedie tréner, ktorý je tiež reprezentačným koučom Bieloruska. V kádri má dvoch zahraničných futsalistov - Ukrajinca a Gruzínca, ktorý hral aj v českej lige. Zvyšok tvoria domáci hráči. Zápas bude pre nás ťažký, keďže Petrow má výhodu domáceho prostredia. Bude to vabank,“ pre MY noviny povedal tréner Mimelu Lučenec Marián Berky.

Lučenčania majú nevýhodu, pretože najvyššia súťaž sa pre pandémiu koronavírusu na Slovensku nehrá. S istou preto na prvý zápas v Lige majstrov vycestujú na palubovku súpera.

„Budeme mať hendikep, nevýhodou je aj to, že nemôžeme trénovať. Cez víkend sa plánujeme pretestovať a robiť niečo aspoň v 6-členných skupinkách,“ dodal Kamenský.

Hrá sa na jednu výhru

Zápasy predkola sú na programe od 24. do 29. november, hrá sa na jedno víťazstvo.

Do tohto ročníka sa zapojí 55 tímov, nasadených je najlepších osem, ktoré do predkola nezasiahnu.

image
Autor: UEFA

„Cieľom je postúpiť medzi najlepších 32 tímov, kde by sme sa mohli stretnúť s takými tímami ako FC Barcelona, Benfica Lisabon, Sporting Lisabon, AEK Atény a mnohí ďalší,“ prezradil ambície Mimelu.

Najlepších 32 tímov si zmeria sily 12. až 17. januára, najlepšia šestnástka zasiahne do bojov od 16. do 21. februára.

Majú viacero reprezentantov

Finálové súboje sú na programe v apríli a máji.

„Oprieť sa môžeme o legionárov z Brazílie či Chorvátska, v tíme máme viacero reprezentantov Slovenska. Verím, že sa v silnej konkurencii nestratíme a spravíme nášmu futsalu dobré meno,“ povedal Kamenský.

„Chceme si vybaviť výnimku, aby sme mohli trénovať spoločne, nie v skupinkách. Do Lotyšska pôjdeme s cieľom postúpiť do ďalšej fázy medzi 32 najlepších tímov. Urobíme pre to všetko,“ uzavrel pre MY Berky.

Prečítané: 823x