Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Zlato zo severskej kombinácie pre Lamyho Chappuisa

SITA|2. mar 2011 o 16:39

Víťazom stredajších pretekov v severskej kombinácii na 50. majstrovstvách sveta sa stal Francúz Jason Lamy Chappuis.

OSLO. Víťazom stredajších pretekov v severskej kombinácii na 50. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v nórskom Osle, v ktorých pretekári absolvovali jeden súťažný skok na mostíku HS-134 a potom beh na 10 km Gundersenovou metódou, sa stal Francúz Jason Lamy Chappuis.

Striebro si vybojoval Nemec Johannes Rydzek a bronz získal jeho krajan Eric Frenzel, ktorý zvíťazil v sobotňajších individuálnych pretekoch a má aj striebro zo súťaže družstiev.

Hneď v úvode bežeckej časti sa na čele osamostatnila dvojica Klemetsen, Lamy Chappuis, teda pretekári, ktorí boli na prvých dvoch miestach po skokoch.

V druhej polovici trate ušiel všetkým prenasledovateľom francúzsky držiteľ krištáľového glóbusu z minulej sezóny, keď 2,5 km pred cieľom mal už viac ako 20-sekundový náskok a do konca pretekov už pred seba nikoho nepustil.

V dramatickom súboji dvoch Nemcov o striebornú medailu bol napokon úspešnejší Rydzek, ktorý zdolal Frenzela len o tri desatiny sekundy. Pre 24-ročného Francúza Lamyho Chappuisa znamená stredajší triumf premiérový titul svetového šampióna v kariére.

Záverečnými pretekmi v severskej kombinácii na MS v Osle bude piatková súťaž družstiev na mostíku HS-134 a štafeta na 4x5 km.

Výsledky - severská kombinácia (skok na mostíku HS-134 a beh na 10 km Gundersenovou metódou):

1. Jason Lamy Chappuis (Fr.) 25:31,6 min, 2. Johannes Rydzek +6,7 s, 3. Eric Frenzel (obaja Nem.) +7,0, 4. Haavard Klemetsen (Nór.) +37,6, 5. Todd Lodwick +38,8, 6. Bill Demong (obaja USA) +49,3.

Súvisiace články