Petra Vlhová
Petra Vlhová (Autor: TASR)
Nikola Baďová|29. dec 2022 o 11:07

Slovenské lyžiarky dosiahli v Semmeringu výrazný úspech.

SEMMERING, BRATISLAVA. Presne pred desiatimi rokmi započala svoju púť v kolotoči Svetového pohára slovenská reprezentantka Petra Vlhová

Premiéra jej vyšla ukážkovo. Sedemnásťročná lyžiarka obsadila vynikajúce jedenáste miesto vo večernom slalome v Semmeringu.

„Už je to desať rokov?,“ prekvapene sa spýtal brat Boris Vlha.

Zo Semmeringu

píše reportérka Sportnetu Nikola Baďová

Nebol to však iba jej veľký deň. Do popredia sa dostala iná Slovenka. Veronika Velez Zuzulová vyhrala prvýkrát v kariére preteky prestížneho seriálu.

„Bolo mi trochu ľúto, že som svojim víťazstvom zatienila Petrin úspech. Pri prvom štarte výrazne zabodovala,“ zaspomínala bývalá lyžiarka.

Najkrajšie spomienky

Boli to rovnaké preteky, ako sú na programe presne po desiatich rokoch. Veronika Velez Zuzulová patrila k slalomárskej špičke, ale víťazstvo jej unikalo.

V kariére sa jej zopárkrát stalo, že prvenstvo jej súperky vyfúkli až za posledným medzičasom.

„V minulosti sa mi stalo, že som aj na poslednom medzičase viedla, ale napokon som prehrala. Napríklad o stotinu sekundy s Marie Rieschovou,“ narážala na druhé miesto v slalome vo švédskom stredisku Aare v marci 2012.

Po prvom kole sa zaradila na druhé miesto za Tinu Mazeovú. Na Slovinku strácala 55 stotín sekundy. V druhej jazde sa naplno koncentrovala. „Už na rannom rozjazdení som cítila, že je to dobré. Zrejme to bol správny čas. Bola som na to pripravená.“

Skúsenej lyžiarke nevadilo, že na štarte si v druhom kole musela chvíľu počkať, pretože Rakúšania po prejazde domácej Katherin Zettelovej zapálili dymovnice. „Nemala som však pocit, že by ma to rozhádzalo.“

V cieli potom čakala na jazdu Tiny Mazeovej. „Vedela som, že musím počkať, kým prejde cieľom, aby som sa zbytočne netešila.“

Veronika Velez Zuzulová sa teší v cieli po vydarenej druhej jazde vo večernom slalome v Semmeringu 2012. (Autor: Reuters)

Keď výsledný čas bol v červených číslach, Veronika Velez Zuzulová padla na zem a tešila sa.

„Sú to najkrajšie spomienky. Dlho som na to čakala. Aj ostatné pretekárky akoby čakali so mnou a v deň, keď sa to podarilo, sme sa všetky spoločne tešili.“

Zaskočený Boris

Prvá jazda vyšla aj mladučkej Petre Vlhovej. S vyšším štartovým číslom 39 sa usadila na šestnástom mieste.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová desať rokov od premiéry vo Svetovom pohári: Mám ešte zopár rokov pred sebou