Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Žilina s reálnou šancou na postup do 3. predkola

SITA|5. aug 2003 o 09:52

BRATISLAVA 5. augusta (SITA) - Slovenský futbalový majster MŠK Žilina vstupuje po roku do odvety 2. predkola Ligy majstrov s reálnejšou šancou na postup ako vlani. Domáce víťazstvo 1:0, súboj na neutrálnej budapeštianskej pôde a v posledných zápasoch dobr

e prepracovaný defenzívny systém, to všetko hovorí pred stredajším odvetným súbojom s izraelským tímom Maccabi Tel Aviv v prospech zverencov Milana Lešického. Žilinčania však budú mať proti sebe zdatného protivníka, ktorý bol v prvom stretnutí pod Dubňom herne o niečo lepším mužstvom a s postupom do 3. predkola ráta rovnako vážne ako Žilinčania. Stretnutie Maccabi Tel Aviv - MŠK Žilina odohrajú na štadióne FC Újpest v Budapešti, výkop je o 16.30 h a hlavným arbitrom Hermann Albrecht z Nemecka.

"Východisková pozícia po víťazstve 1:0 v prvom vzájomnom súboji je celkom slušná. Dôležitá bola najmä skutočnosť, že sme neinkasovali. Je to však len prvý krok, odvetný zápas bude určite veľmi ťažký. Chelsea, s ktorou by sme sa stretli v prípade postupu, je ešte ďaleko. V obrane sme splnili proti Maccabi aj tie najprísnejšie kritériá, gól sme nedostali ani cez víkend v lige proti Trnave. Po skúsenostiach z vlaňajších duelov s Bazilejom sme sa asi poučili a jednogólové víťazstvo sme doslova vydreli," povedal ešte pred týždňom generálny manažér žilinského klubu Karol Belaník. Hlavný kormidelník majstrovského klubu spod Dubňa Milan Lešický pred odvetou skonštatoval: "Pred dvojzápasom s Maccabi sme neboli favoritom a nie sme ním ani teraz. Tvrdím, že postupové šance sa po našom víťazstve 1:0 pred odvetou v Budapešti vyrovnali, sú stále otvorené. Možno rozhodne kvalita kádra či zranenia, ktoré znemožnia postaviť trénerom toho-ktorého hráča. My napríklad určite nemôžeme počítať s Varadinom, ktorý má roztrhnutý krížový väz a dlhodobejšie ani s Rusnákom. V percentuálnom vyjadrení je to podľa mňa stále 40 ku 60 v náš neprospech. Myslím si, že Maccabi je schopné so Žilinou z desiatich stretnutí šesť či sedem vyhrať, my môžeme uspieť len trikrát. V Budapešti však môžeme urobiť ten druhý víťazný zápas, ktorý by znamenal postup." O niečo viac optimizmu ako prvý funkcionár klubu a hlavný tréner prejavili hráči.

Dušan Sninský, ktorý môže ako univerzálny futbalista nastupovať v strede obrany i zálohy, uviedol: "Pred prvým vzájomným duelom som tipoval výsledok 1:0, vyšiel mi presne. Šance teraz vidím 70 ku 30 v náš prospech, dúfam, že ani tentoraz sa nebudem mýliť. Do Budapešti určite pocestuje veľa našich priaznivcov, ktorí by nám mohli pomôcť k vytúženému postupu. Verím v úspešný výsledok, ale rovnako určite uvažujú aj Izraelčania." Jeden z najlepších hráčov Žiliny v prvom súboji Miroslav Barčík prognózuje otvorené stretnutie, no verí v úspech: "Situácia je pre Žilinu celkom priaznivá, Izraelčania však ukázali, že majú veľmi dobré mužstvo. Snáď sme sa poučili z vlaňajších duelov s Bazilejom, teraz sme už skúsenejším tímom. Verím v postup, naše šance po domácom tesnom víťazstve mierne stúpli." Brankár Maccabi Liran Strauber, ktorý si v prvom stretnutí prakticky siahol na loptu iba keď ju jedinýkrát vyťahoval zo siete, povedal: "Slovenský klub vyhral prvý polčas, pred nami je ešte druhopolčasová odveta. Po prvom vzájomnom súboji už máme o súperovi dostatok informácii, poznáme ho lepšie ako predtým. Som optimista. Pre mňa je dôležitá skutočnosť, aby každý futbalista odviedol na ihrisku všetko, na čo má. Keď sa tak v odvete stane a vyvarujeme sa hlúpych chýb, nepochybujem, že dosiahneme dobrý výsledok a tým aj postup."

Súvisiace články