Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zeleno-bieli v prvom prípravnom zápase vyhrali

Hráči 1. FC Tatran Prešov. K tréningom im pribudli už aj prípravné zápasy. (Autor: orim)
Sportnet|Publikované 28. jún 2012 o 22:00

Aj napriek tomu, že účinkovanie a štart 1. FC Tatran Prešov v corgoňligovej sezóne je pre ekonomické problémy ohrozený, zeleno-bieli sú už druhý týždeň v plnom nasadení.

Aj napriek tomu, že účinkovanie a štart najstaršieho futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov v corgoňligovej sezóne 2012/2013 je pre ekonomické problémy ohrozený, zeleno-bieli sú už druhý týždeň v plnom nasadení. K tréningom im pribudli aj prvé prípravné duely. V stredu zdolali Šarišania v Debrecíne rumunský klub Gaz Metan Medias 2:0.

PREŠOV. Zeleno-bieli rozhodli o výhre nad rumunským prvoligistom v druhom dejstve, keď gólmi Zošáka a Štřihavku zdolali súpera 2:0.

Ďalší zo série prípravných duelov je na programe zajtra. Prešovčania o 11.00 hod. privítajú na hlavnej ploche štadióna 1. FC Tatran Prešov druholigistu z Dolného Kubína.

„Bol to klasický prípravný zápas. Išlo o náš vôbec prvý prípravný duel. Bol to vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Prvý polčas bol z pohľadu súpera lepší, v druhom to už bolo iné. Mali sme tam aj šance, ktoré sme dokázali využiť. O víťazstve sme prakticky rozhodli v závere, keď najprv v 80. min. skóroval Zošák a o päť minút neskôr poistil naše víťazstvo Střihavka,“ zhodnotil prípravný duel obranca zeleno-bielych Michal Piter-Bučko, ktorému v posledný júnový deň končí v jeho materskom klube zmluva.

„Ohľadom môjho ďalšieho pôsobenia v klube nemôžem povedať nič. Neviem, čo mám k tomu povedať, všetci vieme, aká je situácia, takže neviem, ako sa to napokon všetko skončí.“

Piter-Bučko: Nikto nevie, na čom je

Futbalový klub 1. FC Tatran Prešov, ako je už dlhšie známe, má vážne ekonomické problémy.

Či bude potenciálny ukrajinský investor akceptovať rozhodnutie mesta Prešov, ktoré deklarovalo pomoc mládežníckemu futbalu v klube (o výške pomoci sa rozhodne až v septembri), čo bolo podmienkou vstupu ukrajinského kapitálu, sa zrejme rozhodne v najbližších dňoch.

Aktuálna situácia bez trénera a bez peňazí neteší nielen celú prešovskú futbalové obec, ale ani samotných hráčov.

„Táto situácia nie je dobrá. Každý je nervózny, nikto nevie, na čom je, čo nás čaká v blízkej budúcnosti a či a ako sa začne súťaž. Nám, hráčom, nezostáva nič iné ako makať a byť pripravení čo najlepšie. Sme profesionáli, na tréningoch makáme, pretože to robíme pre svoju budúcnosť, ale všetko okolo toho je divné.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.