Makojev neuspel, Salkazanov je na ME už v semifinále

Boris Makojev.
Boris Makojev. (Autor: TASR)
TASR|29. mar 2022 o 13:01 (aktualizované 29. mar 2022 o 15:10)

Cakulov zabojuje o bronz.

BUDAPEŠŤ. Slovenský reprezentant v zápasení Batyrbek Cakulov bude v utorok večer bojovať na majstrovstvách Európy v Budapešti o bronzovú medailu vo voľnoštýliarskej kategórii do 97 kg.

V kvalifikačnom kole síce prehral s domácim Vladislavom Bajcajevom 1:3, no súper postúpil do finále a poslal tak Cakulova do repasáže. V nej v utorok zdolal Magomedgadjiho Nurova zo Severného Macedónska jednoznačne 5:0 na body. Súperom Cakulova v boji o bronz bude Nemec Erik Thiele.

Dvadsaťtriročný Cakulov je rodák zo Severného Osetska v južnom Rusku, slovenské občianstvo získal len nedávno. Na ME 2022 absolvuje premiéru v slovenskej reprezentácii. V ruskom drese už slávil úspechy v kategórii do 23 rokov, keď ešte štartoval do 92 kg.

Na ME do 23 rokov v Novom Sade 2019 vybojoval zlato a rok predtým v Istanbule bronz. Pred tromi rokmi získal striebornú medailu na MS do 23 rokov, ktoré sa konali takisto v Budapešti. V roku 2018 triumfoval na ruskom šampionáte.

Blízko zisku medaily je aj Tajmuraz Salkazanov, ktorý v kategórii do 74 kg obhajuje titul majstra Európy z Varšavy. V maďarskej metropole sa v utorok prebojoval už do semifinále.

Dvadsaťpäťročný zápasník najprv v osemfinále zvíťazil nad Poliakom Kamilom Rybickým 5:0 a vo štvrťfinále nedal šancu naturalizovanému Rumunovi Zurabovi Kaprajevovi, ktorého zdolal 12:1 na technickú prevahu. Jeho súperom v boji o finále bude Turan Bajramov z Azerbajdžanu.

Nedarilo sa ďalšiemu voľnoštýliarovi Borisovi Makojevovi, účastník OH v Tokiu prehral v kategórii do 86 kg v kvalifikačnom kole s Tarzanom Majsuradzem 2:5. Gruzínec následne vypadol vo štvrťfinále a nepotiahol tak Makojeva do repasáže.

V kategórii do 125 kg prehral Gabriel Tysz hneď v predkole. Nestačil na Maďara Daniela Ligetiho, ktorému podľahol na lopatky.

ME v zápasení 2022 - voľný štýl - výsledky

74 kg:

osemfinále:

Tajmuraz Salkazanov (SR) - Kamil Rybicki (Poľ.) 5:0 na body

štvrťfinále:

Salkazanov - Zurab Kaprajev (Rum.) 12:1 na techn. prevahu

86 kg:

kvalifikačné kolo:

Tarzan Majsuradze (Gruz.) - Boris Makojev (SR) 5:2 na body

97 kg:

repasáž:

Batyrbek Cakulov (SR) - Magomedgadji Nurov (S.Mac.) 5:0 na body

125 kg:

kvalifikačné kolo:

Daniel Ligeti (Maď.) - Gabriel Tysz (SR) 5:0 na lopatky

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Makojev neuspel, Salkazanov je na ME už v semifinále