Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Wimbledon - V pondelok v 1. kole traja Slováci

SITA|20. jún 2004 o 17:12

LONDÝN 20. júna (SITA) - Traja z osmičky slovenských tenistov v hlavnej súťaži 118. ročníka tenisového Wimbledone sa na trávnatých dvorcoch All England Clubu predstavia už v prvý hrací deň v pondelok.

Na centrálnom dvorci sa v treťom zápase dňa predstaví po 18.00 h SELČ Ľubomíra Kurhajcová, ktorej súperkou bude tohtoročná víťazka Roland Garros a druhá nasadená Ruska Anastasia Myskinová. Karol Kučera bude na dvorci č. 19 bojovať proti Španielovi Oscarovi Hernandezovi. Skúsený Kučera bude hrať na londýnskej tráve už po deviaty raz. Daniela Hantuchová, ktorá sa v generálke v Eastbourne dostala až do finále, nastúpi proti Američanke Samanthe Reevesovej. Štvrťfinalistka z roku 2002 Hantuchová bude proti hráčke z konca prvej stovky rebríčka WTA favoritkou.

Prvý zápas na ústrednom wimbledonskom dvorci bude tradične patriť obhajcovi titulu v mužskej dvojhre. Švajčiar Roger Federer nastúpi proti Britovi Alexovi Bogdanovicovi. V prvý hrací deň zasiahne do bojov aj tenisová legenda Martina Navrátilová. Štyridsaťsedemročná Američanka nastúpi v singlovej premiére po 10 rokoch na dvorci číslo 2 proti Kolumbijčanke Cataline Castanovej.

Pondelkový wimbledonský program sa na väčšine kurtov začína o 13.00 h SELČ. Na hlavných dvoch dvorcoch sa začne hrať o hodinu neskôr.


Program Slovákov vo Wimbledone - 1. kolo dvojhry - pondelok:

ŽENY

Ľubomíra Kurhajcová (SR) - Anastasia Myskinová (2-Rus.) - centrálny dvorec, tretí zápas, začiatok cca 18.00 h

Daniela Hantuchová (SR) - Samantha Reevesová (USA) - čas a miesto zatiaľ neznáme

MUŽI

Karol Kučera (SR) - Oscar Hernandez (Šp.) - dvorec č. 19, tretí zápas, cca 17.00 h

Súvisiace články