Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Weiss chcel viesť Poliakov, píšu poľské noviny

(Autor: TASR)
SITA|23. okt 2013 o 09:15

Vladimír Weiss chcel viesť poľskú reprezentáciu. Mal poslať aj životopis.

VARŠAVA. Extréner slovenskej reprezentácie Vladimír Weiss, ktorý momentálne vedie kazašský klub Kajrat Almaty, mal podľa denníka Przeglad Sportowy záujem viesť národný tím Poľska.

Weiss, prípadne jeho agent, mal poslať Poliakom aj svoj životopis.

Rovnaké kroky spravili aj Čech Michal Bílek, Švajčiar Rolf Fringer či Belgičan Georges Leekens. V Poľsku sa uvažovalo aj o Švédovi Larsovi Lagerbäckovi.

Na poľský zväz prichádzajú stále e-maily s ponukami na spoluprácu od rôznych trénerov. Šéf zväzu Zbigniew Boniek má však už jasno, kto nahradí Waldermara Fornalika. V Poľsku už pripravujú podmienky kontraktu pre Adama Nawalku.

Oficiálne to ešte zväz neoznámil, keďže najskôr chce podľa Przegladu Sportowého dohodu.

Weiss je na lavičke kazašského Kajratu úspešný. Mužstvo bojuje v skupine o titul, po neúspechoch v predchádzajúcich sezónach, keď neskončilo lepšie ako desiate, bojuje o medaily a na tribúny sa vrátili diváci.

Vladimír Weiss sa stal koučom FC Kajrat Almaty v novembri minulého roka, predtým viedol ŠK Slovan Bratislava a v rokoch 2008 - 2012 bol hlavný kormidelník slovenskej reprezentácie, s ktorou bol aj na majstrovstvách sveta 2010 v JAR. S Artmediou Petržalka sa mu podarilo postúpiť do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Súvisiace články