1.Elia VivianiTalianskoQuick-Step Floors4:31:31 h

1.Dylan GroenewegenHolandskoLottoNL-Jumbo8:25:50 h
2.Elia VivianiTalianskoQuick-Step Floors+ 2 s
3.Nathan Van HooydonckBelgickoBMC Racing Team+ 9 s
4.Magnus CortDánskoAstana Pro Team+ 9 s
5.Riccardo MinaliTalianskoAstana Pro Team+ 10 s

DUBAJ. Taliansky cyklista Elia Viviani z tímu Quick-Step Floors sa v deň svojich 29. narodením stal víťazom šprintérskej koncovky stredajšej druhej etapy pretekov Okolo Dubaja v Spojených arabských emirátoch (6. - 10. februára).

Tá sa znova - ako utorňajšia ouvertúra - začala pri Skydive Dubai, ale tentoraz viedla do Ras Al Khaimah, merala 190 kilometrov.

Druhý bol holandský víťaz prvej etapy Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) a zostal na čele priebežného celkového poradia. Tretí skončil Vivianiho krajan Riccardo Minali (Astana Pro Team).

Renomovaný Brit Mark Cavendish (Dimension Data) sa musel uspokojiť so štvrtým miestom.

Vo štvrtok príde na rad tretia etapa opäť od Skydive Dubai (ako aj následné zostávajúce dve súčasti týchto pretekov), ale v tomto prípade do Fujairah (180 km).

Slovensko nemá na tomto podujatí zastúpenie.

Domov»Cyklistika»Druhú etapu na Okolo Dubaja vyhral Viviani, Cavendish skončil až štvrtý