Vittek strelil prvý gól vo francúzskej lige

TASR|15. nov 2008 o 22:53

Lille 15. novembra (TASR) - Slovenský futbalový útočník Robert Vittek v službách OSC Lille strelil v sobotu premiérový gól vo francúzskej Ligue 1. V zápase ...

Lille 15. novembra (TASR) - Slovenský futbalový útočník Robert Vittek v službách OSC Lille strelil v sobotu premiérový gól vo francúzskej Ligue 1. V zápase 14. kola proti St. Etienne spečatil víťazstvo domácich 3:0, keď v 70. minúte po centri Mavubu a šikovnej kľučke strelou pravačkou prekonal brankára Janota.

V 81. minúte sa rozhodnutého stavu Vittek opustil ihrisko, nahradil ho Vandam. St. Etienne dohrávalo bez Matouidiho, ktorý videl v 49. minúte červenú kartu. Vittek prišiel do Lille koncom augusta po päťročnom pôsobení v bundesligovom 1. FC Norimberg, s vedením Mastiffs podpísal štvorročný kontrakt. Slovenský reprezentant figuruje v nominácii trénera Vladimíra Weissa na stredajší priateľský zápas proti Lichtenštajnsku v Žiline.