Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Víťazný začiatok Urbanovej misie

Ukrajinská spojka Viktoria Krasková. V Olomouci strelila päť gólov Iuventy. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 16. feb 2015 o 23:00

Iuventa nezaváhala v Olomouci, zajtra ju čaká dohrávka s Veselí.MICHALOVCE. Po dvojtýždňovej pauze boli opäť v zápasovej akcii slovenské hádzanárske šampiónky z Iuventy Michalovce, ktoré prvýkrát nastúpili pod vedením Františka Urbana.

Na pôde Olomouca zvíťazili 34:29 a naďalej sú bez jedinej prehry na čele WHIL. Celok z metropoly Zemplína veľa oddychu po Olomouci mať nebudú, pretože už zajtra doma nastúpia na dohrávaný súboj s Veselí a v sobotu budú hostiť Porubu (oba zápasy začínajú o 17.30 hod.).

Mrzia ho školácke chyby

Nástupcovi Ukrajinca Borysa Petrovského na lavičke Iuventy pripravili hráčky víťaznú premiéru.

„Dievčatá hrali s nasadením a všetky, ktoré sa dostali na ihrisko, sa snažili hrať čo najlepšie. Mrzí ma však, že sme robili školácke chyby. Tie, ktoré vyplynuli z rýchlej hry, mi až tak nevadili, skôr tie ostatné technické, ktoré musíme odstrániť. S výsledkom som spokojný, Olomouc je mladé perspektívne družstvo, ktoré podľa mňa patrí na vyššie poschodia tabuľky. Dva body z jeho pôdy ma tešia,“ povedal František Urban, ktorý cítil pred premiérou v pozícii hlavného trénera A-tímu Iuventy menšiu nervozitu.

„Ale len počas rozcvičky, keď začal zápas, tak to už zo mňa opadlo. Snažil som sa už plne koncentrovať na hru, aby som dievčatám čo najviac pomohol.“

Po odchode Petrovského neurobil v hre tímu veľa zmien.

„Iba sme ju zrýchlili, dôkazom čoho je 34 strelených gólov, pričom viac ako polovicu sme dali z rýchlych protiútokov. V systéme sa ťažko niečo mení počas rozbehnutej sezóny, stále hráme to isté, sú tam len drobné inovácie,“ uviedol F. Urban.

Na Packu sa teší

Na ihrisku DHK Zora strelecky potiahla družstvo pivotka Dominika Horňáková, ktorá konto domácich brankárok zaťažila deviatimi gólmi.

„Výkonom ma potešila, tímu pomohla. Po zápase som sa jej až spýtal, že kedy naposledy dala v jednom súboji toľko gólov,“ usmial sa michalovský lodivod, ktorý si zajtra odkrúti domácu premiéru, pretože Iuventa bude dohrávať duel s Veselí. Moravanky vedie Ján Packa, ktorý ešte v minulej sezóne viedol žlto-modré.

„Teším sa na neho, boli sme kolegovia, aj po jeho odchode sme zostali v kontakte. Máme dobrý vzťah,“ hovoril F. Urban a doplnil: „Veselí v piatok odohralo celkom dobrý zápas v Porube. Dnes si pozrieme video, na každého súpera sa pripravujeme individuálne. Myslím si, že to bude dobrá hádzaná.“

Proti Veselankám sa možno v zostave Iuventy objaví aj uzdravená Marianna Rebičová.

„Má už ortézu na koleno, trénuje s nami naplno, ale pred týždňom ju skolila viróza. Rátal som s ňou už aj do Olomouca, aby sa zžila s tímom a nadýchala sa zápasovej atmosféry. Chce už aj ona hrať, nuž uvidíme,“ uviedol F. Urban, ktorý má aj novú asistentku v podobe Kataríny Dlugošovej, bývalej brankárky Iuventy.

„Má toho veľa odchytaného nielen na Slovensku, ale aj v Maďarsku. Očakávam od nej, že bude pomáhať brankárkam, ktoré máme mladé. Je to dobrá voľba.“

Fakty

Olomouc - Michalovce 29:34 (15:18)

Pokutové hody: 8/7 - 2/1, vylúčené: 4:6.

Rozhodovali: Hanák a Pavlíček - 300 divákov.

DHK ZORA: Dederlová, Rašková - Růžičková 8/7, Jansová, Hvostaľová 3, Berová, M. Salčáková, Fryčáková, Dostálová 4, Severová 1, Kubáčkova 3, Salašová 2, Kalová 1, K. Salčáková 3, Gebre Selassie 4.

IUVENTA: Gubiková, Zykovová, Krebsová - Kucher, M. Holešová 5, Szöllösiová 1, Geričová 1, Habánková, Horňáková 9, Nagyová 3, Wollingerová 3, Krasková 5, Bačíková 1, Trehubová 6/1, Levčenková, Geci.

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.