US Open 2022: Viktória Kužmová končí na US Open v 2. kole

Viktória Kužmová vs. Shelby Rogersová: ONLINE prenos z 2. kola US Open 2022.
Viktória Kužmová vs. Shelby Rogersová: ONLINE prenos z 2. kola US Open 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|31. aug 2022 o 11:00 (aktualizované 31. aug 2022 o 18:55)

Sledovali ste nami zápas 2. kola ženskej dvojhry na US Open 2022: Viktória Kužmová - Shelby Rogersová.

NEW YORK. Slovenská tenistka Viktória Kužmová a domáca Američanka Shelby Rogersová hrali dnes zápas 2. kola dvojhry na US Open 2022.

Rodáčka z Košíc v úvodnom zápase zdolala po veľmi dobrom výkone Španielku Saru Sorribesovú Tormovú, ktorú zasypala 37 víťaznými údermi.

Zaujímavosťou je, že to bolo vôbec jej prvé víťazstvo v hlavnej fáze US Open. Vlani vypadla v kvalifikácii a v rokoch 2017 - 2020 v prvom kole.

Na víťazstvo však nadviazať nedokázala. Rogersovej podľahla 5:7,1:6.

Sledovali ste tenis s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Viktória Kužmová - Shelby Rogersová dnes (US Open 2022, 2. kolo, LIVE)

Rogersová
Viktória Kužmová sympaticky vzdorovala aspoň v prvom sete a dokonca v ňom vyhrávala 4:1, ale od tej chvíle dokázala uhrať do konca zápasu iba dva gemy. Shelby Rogersová sa postupne zlepšovala, prvý set otočila a v druhom sete to už bola jasná záležitosť v podaní americkej favoritky. Kužmová sa nemá za čo hanbiť, pretože na US Open prešla trojkolovou kvalifikáciou a prekvapila už samotným postupom do druhého kola. Tento výsledok by ju mohol pozitívne nakopnúť, aby sa pokúsila hrať pravidelne v hlavnej súťaži na grandslamoch. Rogersovú v treťom kole čaká jedna z favoritiek na celkový triumf a piata hráčka sveta Ons Jabeurová z Tuniska. To je odo mňe z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a nezabudnite sledovať aj zápas Anny Karolíny Schmiedlovej, ktorá je už poslednou slovenskou nádejou vo dvojhre na US Open!
Koniec zápasu
1:6
importantKužmová si neporadila s forhendovým returnom Rogersovej a poslala bekhend do siete, takže americká tenistka sa teší pred domácim publikom z postupu do tretieho kola US Open po setoch 7:5 a 6:1!
15-40
importantAle Kužmová netrafila bekhend do kurtu a Rogersová už má k dispozícii dva mečbaly!
15-30
Mečbaly tu ešte nie sú, pretože Rogersovej forhend neprešiel cez sieť.
0-30
Kužmová sa dostáva na pokraj vypadnutia po vyhodenom forhende.
0-15
Tvrdý bekhendový úder Rogersovej a Kužmová nedokázala zareagovať.
1:5
Ďalším bodom z podania ukončila tento gem, v ktorom odvrátila brejkbal a za stavu 5:1 má už postup na dosah.
40-A
Rogersová má výhodu po priamom bode.
40-40
Kužmová dobre skrátila hru, ale potom netrafila krížny úder do otvoreného priestoru.
40-30
importantKužmová si predsa len vybojovala brejkbal víťazným krížnym bekhendom!
30-30
Neúspešný bekhendový return Kužmovej.
30-15
Rogersová odpovedá esom von z kurtu.
30-0
Parádny víťazný forhendový return po čiare v podaní Kužmovej.
15-0
Kužmová sa vydala na sieť a zahrala úspešný bekhendový volej.
1:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:4
1:4
importantZdá sa, že je rozhodnuté po forhende do siete v podaní Kužmovej, pretože v druhom sete stratila už druhýkrát podanie a Rogersová má komfortný náskok 4:1!
30-40
Prvý z nich je odvrátený priamym bodom.
15-40
importantKužmová v tejto výmene diktovala tempo, lenže jej posledný forhend skončil za základnou čiarou a Rogersová má dva brejkbaly!
15-30
Kužmovej forhend k pravej čiare už Rogersová nevrátila.
0-30
Kužmová je už v kritickej situácii po ôsmej dvojchybe v zápase.
0-15
Kužmová nestihla zareagovať na forhendový return Rogersovej.
1:3
Aj sa tak deje po razantnom víťaznom forhende po čiare a Rogersová už vedie 3:1 v druhom sete.
0-40
Kužmovej forhend zastavila sieť a vyzerá to na čistú hru pre Rogersovú.
0-30
Rogersová zamierila forhend presne do rohu a nedala šancu Kužmovej.
0-15
Priamy bod pre Rogersovú, ktorá potvrdzuje brejk.
1:2
Koniec prestávky, podávať bude Shelby Rogersová.
1:2
1:2
importantKužmová z bekhendu zariskovala a jej úder bol široký, takže Rogersová má výhodu brejku v druhom sete a vedie 2:1!
40-A
importantKužmovej forhend doletel za základnú čiaru a Rogersová má druhý brejkbal!
40-40
Tak aspoň že Kužmová uspela v dlhšej výmene a počkala si na forhend do siete od Rogersovej.
30-40
importantTo je proste katastrofa, ďalšia dvojchyba a brejkbal pre Rogersovú!
30-30
Pekná výmena, v ktorej útočila Kužmová a na sieti ju zakončila forhendovým volejom.
15-30
Kužmová si výrazne komplikuje aj tento gem dvojchybou.
15-15
Ale v ďalšej výmene prišla forhendová chyba Rogersovej.
0-15
Víťazný krížny forhend Rogersovej, ktorá si rozbehala Kužmovú.
1:1
Rogersová zakončila gem víťazným bekhendom po čiare a rýchlo vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
15-40
Zlé postavenie Kužmovej pri poslednom forhende, ktorý poslala za základnú čiaru.
15-30
Rogersová sa rozstrieľala a zaznamenala už piate eso.
15-15
Forhend Rogersovej k základnej čiare prinútil Kužmovú k chybe.
15-0
Rogersová si pripisuje druhú dvojchybu v zápase.
1:0
Kužmovej pomohol aj priamy bod a do druhého setu vstupuje podržaným podaním.
40-30
Rogersová mohla v tejto výmene niečo vymyslieť, ale pomohla Kužmovej forhendovou chybou.
30-30
Veľkým problémom sú pre Kužmovú dvojchyby, teraz zaznamenala už piatu.
30-15
Kužmová sa nestihla pripraviť na druhý úder, ktorý jej vôbec nevyšiel.
30-0
Vzápätí zahrala ďalší vynikajúci víťazný forhend, aj keď úder musela hrať veľmi nízko.
15-0
Kužmová začína druhý set pekným víťazným forhendom po čiare.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.
0:0
5:7
Prvý set Rogersová na radosť amerických divákov zakončila celkovo štvrtým esom a získala ho výsledkom 7:5, napriek solídnemu výkonu Kužmovej!
0-40
importantRogersová pretlačila Kužmovú a po víťaznom forhende má hneď tri setbaly!
0-30
Nasledovalo tretie eso Rogersovej v zápase.
0-15
Rogersová už začína o veľa lepšie a pripisuje si priamy bod.
5:6
5:6
5:6
importantKužmová hrala len na stred a Rogersová zahrala ako prvá odvážne do strany, takže si vynútila chybu slovenskej tenistky a opäť bude podávať na víťazstvo v prvom sete, tentokrát za stavu 6:5!
40-A
importantAle Kužmová pridáva ďalšiu dvojchybu v nevhodný moment a Rogersová má brejkbal!
40-40
Odvrátila ho rýchlo priamym bodom.
40-A
importantTesný out z bekhendu Kužmovej, ktorá pustila Rogersovú k brejkbalu!
40-40
Rogersová si trúfla na víťazný forhendový return k pravej čiare.
40-30
Gembal pre Kužmovú po vynútenej bekhendovej chybe Rogersovej.
30-30
Rozhodne môže mrzieť Kužmovú zbytočne pokazený hneď druhý bekhend.
30-15
Kužmová si dovolila víťazný forhend do protipohybu Rogersovej.
15-15
Forhend Rogersovej skončil za základnou čiarou a Kužmová možno pomaly získava stratenú istotu.
0-15
Ale teraz už bol krížny bekhend Rogersovej dostatočne presný a Kužmovú prinútila k chybe.
5:5
importantRogersová teraz predviedla veľký kolaps vo výmenách, gem zakončila štvrtou nevynútenou chybou a Kužmová vyrovnáva na 5:5 v prvom sete!
40-0
importantĎalšia chyba Rogersovej z forhendu a Kužmová má tri brejkbaly v hodine dvanástej!
30-0
Ani bekhend nepodržal Rogersovú a Kužmovej sa ešte otvára šanca.
15-0
Rogersová však nezačína dobre a jej forhendový úder letel za základnú čiaru.
4:5
4:5
4:5
importantKužmová odovzdala tento gem druhou dvojchybou a Rogersová úplne otočila vývoj prvého setu, preto bude podávať na víťazstvo za stavu 5:4!
15-40
importantRogersová má iný názor a vybojovala si dva brejkbaly vďaka víťaznému forhendovému returnu po čiare!
15-30
Aspoň priamy bod pomohol Kužmovej, ale bude ich potrebovať viac.
0-30
Nasledovala dvojchyba Kužmovej a ďalšie problémy na podaní.
0-15
Neuveriteľný úder zahrala Rogersová, keď Kužmovú prelobovala z mimoriadne ťažkej pozície a s rešpektom zatlieskala aj slovenská tenistka.
4:4
Rogersovej to však po priamom bode nemusí vadiť, pretože získala už tretí gem v rade a vyrovnala na 4:4 v prvom sete.
15-40
Rogersová si pripravila skvelú pozíciu na sieti, ale tam pokazila jednoduchý bekhend.
0-40
Nevydarený forhendový return Kužmovej proti druhému podaniu Rogersovej.
0-30
Kužmová bojovala v dlhej výmene, ale predsa len prišla jej bekhendová chyba.
0-15
Rogersová sa dostáva postupne herne do zápasu a pridáva ďalšie eso.
4:3
4:3
4:3
importantTretí už Rogersová využila, pretože vo výmene bola aktívnejšia a rozhodla víťazným forhendom po čiare, takže domáca favoritka sa vracia do boja o prvý set a znižuje na 3:4.
30-40
Druhý Kužmová odvrátila priamym bodom.
15-40
Rogersová pri prvom pomohla dlhým bekhedom.
0-40
importantKužmová absolútne netrafila forhend a bude čeliť trom brejkbalom!
0-30
Kužmová sa dostáva do problémov po dvojchybe.
0-15
Parádny víťazný bekhendový return predviedla Rogersová.
4:2
Dlhý forhend Kužmovej ukončil gem, ktorý Rogersová získala bez straty bodu a znižuje na 2:4 v prvom sete.
0-40
Forhendový return Kužmovej letel do tesného outu.
0-30
Rýchlejší bekhend po čiare v podaní Rogersovej a Kužmová nestihla reagovať.
0-15
Rogersová začína gem na podaní esom von z kurtu.
4:1
4:1
4:1
Dôležitý priamy bod pomohol Kužmovej k povrdeniu brejku a v prvom sete ide do vedenia 4:1.
40-30
Rogersová predviedla jeden lepší forhend k základnej čiare a Kužmová už bola pri údere neskoro.
40-15
Teraz prišiel ďalší bod aj z prvého podania a dva gembaly pre Kužmovú.
30-15
Priamy bod dokonca z druhého podania pre Kužmovú.
15-15
Teraz to však zbytočne uponáhľala a darovala forhendovú chybu.
15-0
Kužmová je v laufe a pridáva už celkovo štvrté eso.
3:1
importantDo tretice všetko dobré, Kužmová vynikajúco prešla z obrany do útoku a zakončila víťazným bekhendom, takže odskakuje do nečakaného vedenia 3:1 v prvom sete!
40-30
Rogersová sa oprela do krížneho forhendu a nedala šancu Kužmovej na reakciu.
40-15
Kužmovej nevyšiel dobiehaný forhendový úder a prvý brejkbal je minulosťou.
40-0
importantRogersová nezvládla forhendový úder zmestiť do kurtu a Kužmová má hneď trojicu brejkbalov!
30-0
Nsledovala dvojchyba Rogersovej a ďalší náznak príležitosti pre Kužmovú.
15-0
Víťazný bekhendový return Kužmovej proti pomalému druhému podaniu Rogersovej.
2:1
2:1
2:1
Nakoniec Rogersová trafila forhend do siete, takže Kužmovej sa podaril identický obrat ako pred chvíľou jej súperke a dostáva sa do vedenia 2:1 v prvom sete.
40-30
Vzápätí prišiel ďalší a Kužmová má gembal.
30-30
Dôležitý priamy bod pre Kužmovú.
15-30
Kužmová sa chopila šance a dvomi forhendovými údermi rozhodla túto výmenu vo svoj prospech.
0-30
Rogersová dostala Kužmovú do pohybu a tá trafila forhend pod tlakom do siete.
0-15
Bekhendové údery Kužmovej vychádzali, ale forhend poslala za základnú čiaru.
1:1
Ďalší bod z podania, takže Rogersovej sa podaril obrat v tomto geme a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
30-40
Dokonca aj eso von z kurtu a Rogersová má gembal.
30-30
Rogersovej prišiel na pomoc priamy bod.
30-15
Trochu zbytočná chyba Kužmovej z bekhendu, ktorá radšej mohla vydržať v tejto výmene.
30-0
Skvelý bekhend po čiare v podaní Kužmovej, ktorá sa približuje k brejkbalom.
15-0
Kužmová zvládla vrátiť dlhý úder Rogersovej, ktorá následne vyhodila bekhend.
1:0
Asi zatiaľ najdlhšia výmena, ktorú Rogersová zakončila forhendom do siete, takže nakoniec dobrý vstup pre Kužmovú, ktorá si s menšími problémami podržala podanie.
A-40
Kužmová si pomáha už tretím esom, tentokrát von z kurtu.
40-40
Bekhendový return pod nohy od Rogersovej a Kužmová svoj bekhend pokazila.
40-30
Kužmovej vôbec nesadol hneď druhý forhendový úder a gem ešte pokračuje.
40-15
Rýchlo na ňu dala zabudnúť druhým takmer identickým esom.
30-15
Ale aj prvá dvojchyba je už na konte Kužmovej.
30-0
Kužmová následne zaznamenala prvé eso na stred.
15-0
Úvodná výmena bola krátka, pretože Rogersová prestrelila tretí forhendový úder.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Kužmová a Rogersová sa už rozohrávajú na kurte číslo 17, takže zakrátko začne tento zápas druhého kola ženskej dvojhry na US Open.
Slovensko má na US Open už iba dve zástupkyne v ženskej dvojhre, pretože Alex Molčan a Norbert Gomboš vypadli už v prvom kole, naopak trochu prekvapivo sa prebojovali do druhého kola Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová. Kužmovú čaká favorizovaná domáca tenistka Shelby Rogersová, ktorá v prvom kole musela otáčať zápas proti Rusovej. Naopak Kužmová na turnaji odohrala už štyri zápasy vrátene kvalifikácie a stále nestratila set, čo naznačuje jej veľmi dobrú formu. V prospech Kužmovej môže hovoriť aj jediný vzájomný zápas, v ktorom porazila Rogersovú minulý rok na finálovom turnaji Billie Jean King Cup a síce sa hralo na tvrdom povrchu, ale v hale.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Tenis»US Open 2022: Viktória Kužmová končí na US Open v 2. kole