Petra Vlhová počas zjazdu v stredisku Courchevel/Méribel 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. mar 2022 o 14:25

Rivalky mali na druhom medzičase ešte rovnaký čas.

COURCHEVEL/MÉRIBEL. Na druhom medzičase mala rovnaký čas ako jej rivalka a líderka Mikaela Shiffrinová z USA. V spodnej časti však statila niekoľko desatín.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová predviedla v zjazde vo finále Svetového pohára vo francúzskom Courchevel/Méribel kvalitnú jazdu.

Napriek tomu, že statila iba 78 stotín, na body to nestačilo. Preteky boli totiž mimoriadne vyrovnané a na body sa dostalo iba 15 najlepších pretekárok.

Vlhová nakoniec obsadila v záverečnom zjazde Svetového pohára 16. miesto. Na bodovanú priešku jej chýbali iba 3 stotiny.

V boji o veľký krištáľový glóbus tak pred záverečnými troma disciplínami stráca na Shiffrinovú už 156 bodov.

Napriek tomu, že Vlhová nebodovala, zanechala dobrý dojem a ukázala zlepšenie v rýchlostných disciplínach.

"Vlhová podala famózny výkon. To si budeme dlho pamätať, že s takým malým odstupom nezískala žiadne body," povedala v prenose Eurosportu česká expertka Eva Kurfürstová.

Shiffrinová však ukázala svoju extratriedu a nečakane vyhrala zjazd. Bola ešte o 10 stotín rýchlejšia než dvojica Joana Hählenová - Christine Scheyerová.

"Je vidieť, ako je Shiffrinová nevyspytateľná. Keď jej sadnú podmienky, dokáže vyhrať každú disciplínu," priznala Kurfürstová.

Pozrite si Vlhovej a Shiffrinovej jazdy v zjazde vo finále Svetového pohára v stredisku Courchevel/Méribel.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhovej chýbali tri stotiny, Shiffrinová bola famózna. Pozrite si ich jazdy