Dôležité vyšetrenie má za sebou. Vémola prezradil, ako to vyzerá s jeho návratom

Karlos "Terminátor" Vémola.
Karlos "Terminátor" Vémola. (Zdroj: OKTAGON MMA)
SvetMMA|27. jan 2022 o 21:39 (aktualizované 27. jan 2022 o 21:39)

Správa, na ktorú fanúšikovia MMA netrpezlivo čakali.

PRAHA. Dôležité novinky. Správa ohľadom vývoja zdravotného stavu legendárneho českého zápasníka posledné mesiace zapĺňala stránky mnohých portálov MMA.

Po mesiacoch neistoty mal Karlos "Terminátor" Vémola v januári absolvovať vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré malo ozrejmiť stav jeho ľavej paže.

Historicky prvý Čech v UFC sa v rozhovore pre ISport.cz rozpovedal ako o zranení, tak o ďalších najbližších krokoch v profesionálnej kariére.

Skvelé správy

Hoci sa v jeden moment zdalo, že zdravotné komplikácie po operácii ruky môžu ohroziť jeho kariéru, dnes je tomu inak.

Karlos Vémola hovorí o skvelých výsledkoch vyšetrenia. Návrat bývalého šampióna Oktagonu by tak tento rok mal byť realitou.

„Bol som na rezonancii, vyzerá to super. Doktor mi ešte ale odporúčal, aby som ďalších šesť týždňov nešiel na plno, aby sme to nepokazili. Už teraz makám trojfázovo, na fyzičke, na nohách, na všetkom, ale ostré sparringy budú až od marca. Marec, apríl, máj, to máme tri mesiace sparringov,“ uviedol rodák z Olomouce.

Dlhé mesiace vynúteného oddychu si u českého bojovníka vybrali svoju daň na fyzickej pripravnosti. Na druhej strane ale Vémola pozitívne hodnotí novú chuť do tréningu.

„Pribral som a spadla mi fyzička, ale to je normálne, keď človek toľko mesiacov netrénuje. Na druhú stranu mám teraz oveľa väčšiu chuť, takže si myslím, že to rýchlo doženiem.“

MMA? Pre túto chvíľu výhradne box

Z fotiek na sociálnych sieťach musí byť každému fanúšikovi jasné, že sa Karlos Vémola už začal pripravovať na pripravovanú premiéru v boxe s raperom Marpom.

Najznámejší český bojovník sa zatiaľ k návratu do oktagonu vyjadruje opatrne. Zatiaľ čo teraz trénuje výhradne box, príprava na MMA by mohla začať zhruba v polovici roka.

„Určite sa na to teším. Dôležité je, ako dopadne súboj Piráta s Patrikom Kinclom. To však budem riešiť, až budem v príprave. Teraz nezápasím vôbec, žiadné brazílske jiu-jitsu, nič, aby som nezaťažoval ruku, alebo na nu nespadol. Takže príprava na MMA začne až od júna,“ zakončil.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»MMA»Dôležité vyšetrenie má za sebou. Vémola prezradil, ako to vyzerá s jeho návratom