Valencia sa dočkala. Už sme to potrebovali, tvrdí strelec gólu

(Autor: Twitter)
SITA|23. sep 2016 o 08:11

Futbalisti Valencie dosiahli prvé víťazstvo v sezóne v zápase piateho kola proti Alavésu. Vyhrali 2:1.

MADRID. Prvé víťazstvo futbalistov Valencie v novom ročníku španielskej najvyššej súťaže sa nerodilo ľahko, ale napokon prišlo v piatom kole.

Na domácom trávniku zdolali súperov z Alavésu 2:1 (1:1).

Pred vyše 32-tisícovou návštevou na štadióne Mestalla sa hrdinom stal Daniel Parejo, ktorý v 88. minúte premenil pokutový kop.

Domácim pomohol aj hosťujúci stopér Víctor Laguardia, ktorý si v 28. minúte strelil vlastný gól.

V drese nováčika vyrovnal na priebežných 1:1 v závere prvého polčasu útočník Gaizka Toquero.

"Potrebovali sme toto víťazstvo. Nebol to excelentný výkon, ale urobili sme, čo bolo treba," povedal Parejo.

Alavés utŕžil prvú prehru po postupe do La Ligy a v tabuľke klesol na dvanáste miesto, Valencia sa odrazila od dna a momentálne je osemnásta.

Na lavičke Valencie sedel vo štvrtok dočasný kouč Salvador González.

Predchádzajúci tréner Pako Ayestarán bol po sérii neúspešných výsledkov odvolaný dva dni pred stretnutím s Alavésom.

La Liga - 5. kolo:

Valencia - Alavés 2:1 (1:1)

Góly: 28. Laguardia (vlastný), 88. Parejo (z pok. kopu) - 45. Toquero

Domov»Futbal»Španielsko»Valencia sa dočkala. Už sme to potrebovali, tvrdí strelec gólu