Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

V závere prípravy slovenský lazaret, Gáborík a Bartečko vynechajú štart

TASR|3. okt 2001 o 12:12

New York 3. októbra (TASR) - V závere prípravného obdobia sa až piati slovenskí hokejisti v zámorskej NHL zotavovali zo zranení a úvodný zápas novej sezóny vynechajú Marián Gáborík z Minnesoty a Ľuboš Bartečko z Atlanty

.

Oboch útočníkov zaradili vedenia ich klubov pred štartom 85. ročníka NHL na listinu zranených hráčov. Gáborík sa zotavuje po letnej operácii pruhu a aj keď v pondelok už odohral modelovaný zápas hráčov Wild, predstavitelia klubu nechcú v jeho prípade nič unáhliť. Bartečko v prípravnom stretnutí s Nashvillom utrpel ľahší otras mozgu po zákroku ruského mladíka Alexandra Bojkovova a rovnako sa pred úvodným zápasom Thrashers ocitol na listine zranených.

Poškodené stehenné svalstvo na ľavej nohe sužovalo aj útočníka Nashvillu Mariána Cisára a jeho účasť v prvom stretnutí sezóny je tiež otázna. "Ja sa už cítim v poriadku a chcel by som nastúpiť už v úvodnom zápase. Dôležitejšie však bude rozhodnutie trénera, ktorý nechce riskovať nejaké komplikácie môjho zranenia," zhodnotil svoju situáciu bratislavský rodák.

Gáborikov spoluhráč obranca Ľubomír Sekeráš mal zase problémy s narazeným svalstvom, center Phoenixu Michal Handzuš vynechal záver prípravy pre kŕče v chrbtovom svalstve a Ronald Petrovický z Calgary si zase liečil boľavé rameno. Ani jeden z nich však začiatok sezóny nevymešká.

br ph jch

Súvisiace články