V štafete mužov triumf Nórov, Slováci 19.

SITA|4. jan 2008 o 19:00

OBERHOF 4. januára (SITA) - V štafetových pretekoch mužov na 4x7,5 km, ktorými v nemeckom Oberhofe pokračovalo podujatie 4. kola Svetového pohára v biatlone 2007/2008, triumfovalo kvarteto Nórska v zostave ...

OBERHOF 4. januára (SITA) - V štafetových pretekoch mužov na 4x7,5 km, ktorými v nemeckom Oberhofe pokračovalo podujatie 4. kola Svetového pohára v biatlone 2007/2008, triumfovalo kvarteto Nórska v zostave Emil Hegle Svendsen, Alexander Os, Halvard Hanevold a Ole Einar Björndalen. Na druhom mieste skončili Rusi, bronz si vybojovalo domáce Nemecko. Severania zvíťazili najmä zásluhou skvelého bežeckého výkonu finišmana Oleho Einara Björndalena, ktorý po záverečnej streľbe strácal na Nikolaja Kruglova 8,5 sekundy, no na záverečnom 2,5-kilometrovom úseku ho napokon dokázal predstihnúť a do cieľa prišiel s náskokom 3,4 s.

Piatkové preteky absolútne nevyšli slovenskému kvartetu v zložení Dušan Šimočko, Miroslav Matiaško, Matej Kazár a Michal Lepieš. Slovákom sa vôbec nedarilo na strelnici (5 trestných okruhov + 17 dobíjaní) a napokon obsadili v 21-člennom štartovom poli až 19. priečku.

Výsledky - štafeta mužov 4x7,5 km:

1. Nórsko (Emil Hegle Svendsen, Alexander Os, Halvard Hanevold, Ole Einar Björndalen) 1:20:40,0 h (0 trestných okruhov + 15 dobíjaní), 2. Rusko (Ivan Čerezov, Maxim Čudov, Dmitrij Jarošenko, Nikolaj Kruglov) +3,4 s (1+11), 3. Nemecko (Michael Rösch, Alexander Wolf, Andreas Birnbacher, Michael Greis) +48,6 (2+12), 4. Švédsko +1:38,2 min (1+11), 5. Francúzsko +1:51,4 (0+7), 6. Bielorusko +3:37,4 (2+15), ... 19. Slovensko (Dušan Šimočko, Miroslav Matiaško, Matej Kazár, Michal Lepieš) +10:11,2 (5+17)

Domov»Zimné športy»V štafete mužov triumf Nórov, Slováci 19.