Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V piatok bol v Michalovciach futbalový sviatok

Slováci predviedli dobrý výkon. Napriek tomu však nebodovali, prehrali 0:2. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 4. jún 2012 o 22:00

Na kvalifikačnom zápase slovenskej 21–ky s Rumunskom bolo zvedavých mnoho známych tvárí nielen z futbalového odvetvia.MICHALOVCE. V metropole Zemplína bol v piatok ozajstný futbalový sviatok. Po dlhých rokoch sa v Michalovciach predstavila slovenská reprezentácia do 21 rokov, ktorá v kvalifikačnom súboji 9. skupiny o postup na ME 2013 v Izraeli hostila Rumunsko.

Aj keď mladí Slováci v dôležitom stretnutí, v ktorom boli lepším celkom, prehrali 0:2, pod reflektormi štadióna MFK Zemplín bola výborná futbalová atmosféra.

V Michalovciach sa to v piatok večer len tak hemžilo známymi tvárami. Na stretnutí nechýbali reprezentační tréneri seniorského mužstva Michal Hipp a Stanislav Griga, ani ďalší futbalový odborník Milan Lešický.

Z Prešova zavítal aj Mikuláš Komanický, ktorý pred niekoľkými rokmi viedol michalovský tím. Zápas si nenechali ujsť ani bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster či primátor Michaloviec Viliam Zahorčák, a mnohí ďalší...

Rekord nepadol

Na stretnutie slovenskej reprezentácie do 21 rokov pod vedením Ivana Galáda bolo v piatok zvedavých 3 230 divákov.

To znamená, že vyše dva roky trvajúci rekord z finálového zápasu Slovenského pohára Spartak Trnava – Slovan Bratislava (0:6), na ktorom bolo 3 752 divákov, odolal.

Najvyššie návštevy na novom štadióne MFK Zemplín:

1. Trnava – Slovan (finále SP) 3752 divákov.
2. Slovensko 21 – Rumunsko 21 (kvalifikácia na ME 2013) 3 230 divákov.
3. Michalovce – Banská Bystrica (2. kolo SP) 2 735 divákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.