V Nemecku boli v akcii traja Slováci, neuspelo mužstvo ani jedného z nich

Hráči Dortmundu po zápase mysleli aj na Marca Bartru, ktorý je po tohtotýždňovom útoku na autobus Borussie zranený. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. apr 2017 o 18:14

Ondrej Duda sa po zranení vrátil do nominácie Herthy, duel ale presedel na lavičke náhradníkov.

BERLÍN. Futbalisti Bayeru Leverkusen doma remizovali s hráčmi Bayernu Mníchov 0:0 v sobotňajšom stretnutí 29. kola nemeckej bundesligy.

Hostia nedokázali prekonať defenzívu Bayeru napriek polhodinovej presilovke po tom, ako v 59. minúte videl druhú žltú a následne červenú kartu Tin Jedvaj.

Bavori vedú ligovú tabuľku s osembodovým náskokom pred Lipskom, ktoré deklasovalo Freiburg 4:0, Karim Guédé absolvoval v drese hostí prvý polčas.

Borussia Dortmund na vlastnom ihrisku zdolala hráčov Eintrachtu Frankfurt 3:1.

V strehu boli aj policajti. Takto prebiehal zápas medzi Dortmundom a Frankfurtom: fotogaléria

16.4.2017

Hertha Berlín so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom v zostave prehrala v Mainzi 0:1, Ondrej Duda po zranení sedel na lavičke náhradníkov. Wolfsburg pokoril Ingolstadt 3:0.

Diváci v Hoffenheime boli svedkami gólovej prestrelky, keď domáci prestrieľali Mönchengladbach 5:3. V drese Borussie sa slovenský mládežnícky reprezentant László Bénes dostal na trávnik v 85. min.

Bundesliga - 29. kolo:

Augsburg - Kolín nad Rýnom 2:1 (2:0)
Góly:
5. Hinteregger, 23. Verhaeg (z pok. kopu) - 65. Max (vlastný)
ČK: 89. Koo Ja-Cheol po druhej ŽK, 90.+ Finnbogason (obaja Augsburg)

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:1 (2:1)
Góly:
3. Reus, 34. Sokratis, 86. Aubameyang - 29. Fabian

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 5:3 (2:2)
Góly:
9. a 24. Szalai, 58. a 89. Demirbay, 75. Uth - 31. Vestergaard, 35. Stindl, 78. Dahoud
/stredopoliar László Bénes (Mönchengladbach) hral od 85. minúty/

Adam Szalai sa raduje s klubovým maskotom po jednom zo svojich gólov.
Adam Szalai sa raduje s klubovým maskotom po jednom zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)

Mainz - Hertha Berlín 1:0 (1:0)
Gól:
45.+ Latza
/obranca Peter Pekarík odohral celý zápas, stredopoliar Ondrej Duda (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov/

RB Lipsko - Freiburg 4:0 (2:0)