Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Lokomotíve si pripomenuli sedemdesiatiny

Ocenení. Úspešní zápasníci Lokomotívy. (Autor: Rudolf Rondzik)
Sportnet|Publikované 4. máj 2016 o 22:00

V týchto dňoch si v Čermeli pripomínajú 70. výročie existencie TJ Lokomotíva Košice.

V týchto dňoch si v Čermeli pripomínajú 70. výročie existencie jedného z najúspešnejších športových spolkov v rámci bývalého Československa i Slovenska – TJ Lokomotíva Košice.

KOŠICE. Najprv ŠK Železničiar a od roku 1949 už TJ Lokomotíva vychovala množstvo reprezentantov i majstrov v rôznych športových odvetviach. Vypočítavať slávne mená a ich úspechy by zabralo obsiahlu publikáciu.

V najplodnejších rokoch nášho športu, v čase jeho najväčšieho rozmachu, zastrešovala vyše 30 oddielov.

„Radi sa pochválime všetkými slávnymi menami, titulmi i medailami zo svetových či európskych kolbíšť, ako aj množstvom domácich úspechov. Akokoľvek sa pozeráme na nové obdobie, keď sa prerušila kontinuita, históriu nevymažete a teda nik nemôže spochybniť význam našej TJ pre športový život v Košiciach i na Slovensku,“ s hrdosťou sa k rokom minulým vrátil súčasný predseda TJ Dezider Fröhlich.

„Aj preto si v týchto dňoch radi pripomíname kľukatú cestu, ktorou sme za tie roky prešli a všetci dúfame, že prídu aj krajšie časy. Slovenský šport sa nachádza na určitej križovatke, ale stále viac silnejú hlasy, že je potrebné posunúť ho ďalej, už aj s ohľadom na zdravie spoločnosti,“ pozeral sa optimizmom dopredu Dezider Fröhlich.

Aj preto súčasné vedenie rado odmenilo množstvo bývalých športovcov, rozhodcov, trénerov i funkcionárov na milom posedení v priestoroch na štadióne v Čermeli.

Plakety a vecné ceny si prevzali okrem iných Miluláš Athanasov, Stanislav Seman, Anton Flešár, Ján Gajdoš, Ľudka Beňová Krajčová, Jozef Móder, Miroslav Luberda, Marcel Míček, Irena Bartošová Medvecká, Mirka Erdošová, Karol Vojtaník, Július i Vladimír Vágasiovci, Ján Michalko, Pavol Sedlák, otec a syn Tokárovci i ďalší.

Všetci účastníci podujatia neskor v debatných krúžkoch hľadali cesty, ako pomôcť pri naštartovaní športového života mladých ľudí, ako ho dostať do ich životného štýlu.

Škoda len, že samotné mesto pri svojich aktivitách v rámci Európskeho mesta športu 2016 pozabudlo, aký potenciál mohlo mať aj medzi modro-bielymi športovcami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.