V Lige majstrov sa darilo favoritom, Ajax remizoval s AC 1:1

Benjamin Huggel (vľavo) z Bazileja v súboji s útočníkom Bayernu Mariom Gomezom.
Benjamin Huggel (vľavo) z Bazileja v súboji s útočníkom Bayernu Mariom Gomezom. (Autor: ap)
TASR|28. sep 2010 o 22:34

Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v druhom vystúpení v F-skupine Ligy majstrov nad Olympique Marseille 2:0.

BRATISLAVA. Zverenci trénera Carla Ancelottiho sa tak usadili na čele tabuľky o skóre pred Spartak Moskva, ktorý v utorok zdolal slovenského šampióna MŠK Žilina 3:0.

Oba tímy majú na konte šesť bodov. Chelsea rozhodla o svojom triumfe nad OM už v prvom polčase, keď sa strelecky presadili John Terry a Nicolas Anelka.

Futbalisti Ajaxu Amsterdam remizovali v utorňajšom šlágri 2. kola Ligy majstrov s AC Miláno 1:1. V dueli G-skupiny medzi dvomi európskymi gigantmi sa holandský tím v 23. minúte ujal vedenia zásluhou El Hamdaouiho.

Ešte do prestávky však rosso-neri vyrovnali zásluhou švédskeho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča, ktorý v minulosti dlhé roky pôsobil práve v amsterdamskej Aréne. V druhom zápase G-skupiny zvíťazil Real Madrid na pôde Auxerre 1:0 gólom Argentínčana Angela Di Mariu z 81. minúty a je na čele tabuľky so ziskom šiestich bodov.

Hráči AS Rím zvíťazili v E-skupine nad rumunským Klužom 2:1 a odplatil rumunskému tímu šokujúcu vlaňajšiu domácu prehru. Na Stadio Olimpico rozhodli gialo-rossi o svojom triumfe v druhom polčase, keď sa presadili Mexes s Borriellom. V druhom stretnutí skupiny FC Bazilej prehral s Bayernom Mníchov 1:2.

Bavori prišli na St. Jacobs Park s cieľom rehabilitovať sa za bundesligovú prehru s Mainzom, no od 17. minúty prehrávali po góle Freia. Po zmene strán sa však o zvrat postaral Bastian Schweinsteiger, ktorý najskôr premenil pokutový kop a v 89. minúte strelil víťazný gól. Bayern je so šiestimi bodmi na čele skupiny.

V H-skupine majú po dvoch kolách na konte plný počet bodov Arsenal Londýn a Šachtar Doneck. "Kanonieri" triumfovali na pôde Partizanu Belehrad 3:1.

Aršavin síce nedokázal potrestať vylúčenie Stevanoviča svojím druhým gólom, keď zahodil pokutový kop, no hostia napokon zužitkovali početnú prevahu zásluhou Chamakha a Squillaciho. V závere nepremenil penaltu ani strelec prvého gólu Partizanu Cleo. Ukrajinský Šachtar zvíťazil na ihrisku portugalskej Bragy presvedčivo 3:0, dvomi gólmi sa blysol Luiz Adriano.

2. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov, utorok:

E-skupina:

FC Bazilej - Bayern Mníchov 1:2 (1:0)

Góly: 17. Frei - 56. a 89. Schweinsteiger (prvý 11 m)

F-skupina

Chelsea Londýn - Olympique Marseille 2:0 (2:0)

Góly: 7. Terry, 28. Anelka (11 m), rozhodca: De Bleeckere (Bel.), ŽK: Mikel - Mbia, Heinze

Chelsea: Čech - Ivanovič, Alex, Terry, A. Cole - Mikel (88. McEachran), Essien, Žirkov (73. Sturridge) - Kakuta (62. Ramires), Anelka, Malouda

Marseille: Mandanda - Kabore, Diawara, Mbia, Heinze'- Gonzalez, Cisse, Cheyrou (59. Ayew), Remy - Gignac (59. Valbuena), Brandao

V úvode zápasu bola väčšia aktivita na strane Olympique Marseille, no Chelsea z prvej vážnejšej akcie udrela. V 7. minúte sa po rohovom kope Maloudu v šestnástke najlepšie zorientoval obranca Terry a rozjasal Stamford Bridge.

Francúzi v snahe streliť vyrovnávajúci gól otvorili hru, čo bola voda na myln anglického majstra. V 27. minúte po Essienovom centri Mbia v snahe zblokovať loptu zahral nedovolene rukou v pokutovom území a Anelka z nariadenej jedenástky zvýšil na 2:0 pre Chelsea. Hráčom Marseille sa v druhom polčase už nepodarilo skorigovať výsledok, vytúžený gól nepriniesli v závere ani dve šance striedajúceho Valbuenu.

H-skupina:

Sporting Braga - Šachtar Doneck 0:3 (0:0)

Góly: 56. a 72. Luiz Adriano, 90.+2 Costa

Partizan Belehrad - Arsenal Londýn 1:3 (1:1)

Góly: 32. Cleo - 15. Aršavin, 71. Chamakh, 82. Squillaci, ČK: 57. Stevanovič (Partizan)

4. Braga 2 0 0 2 0:9 0
Domov»Futbal»Liga majstrov»V Lige majstrov sa darilo favoritom, Ajax remizoval s AC 1:1