Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

V Slavii Praha je opäť koronavírus, klub predčasne ukončil sústredenie

Futbalisti Slavie Praha. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. aug 2020 o 12:53

Museli zrušiť dva zápasy.

BRATISLAVA. Český futbalový šampión SK Slavia Praha musel predčasne ukončiť sústredenie v Rakúsku a odcestovať domov, jeden z hráčov sa totiž nakazil koronavírusom.

Odhalilo to pondelkové preventívne testovanie celého tímu. Slavia tak musela zrušiť plánovaný utorkový duel proti rakúskemu Sturmu Graz. "Slavia končí na sústredení a vracia sa do Česka. V tíme je jeden z hráčov nakazený ochorením COVID-19," priniesol vyjadrenie šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka web iDnes.cz.

Nakazeného futbalistu čaká domáca izolácia, zvyšok družstva na základe odporučenie príslušný orgánov tiež. "Klub neustále spolupracuje s hygienickou stanicou v Prahe a riadi sa jej pokynmi," objasnil hovorca Slavie Michal Býček.

V kúpeľnom meste Laa an der Thaya strávila Slavia jeden týždeň, v príprave zdolala St. Pölten (5:0) aj maďarský Fehérvár (3:1). Okrem zrušeného duelu proti Grazu Slavia neodohrá ani na piatok naplánovaný duel proti Austrii Viedeň.

V Slavii sa koronavírus objavil už v máji, teda ešte pred reštartom sezóny 2019/2020, ktorú "zošívaní" napokon ukončili majstrovskými oslavami.

Nový ligový ročník by mala Slavia začať počas budúceho víkendu proti Českým Budějoviciam, do diania v pohárovej Európe zasiahne až v druhej polovici septembra.

Súvisiace články