V biatlonovom šprinte triumfoval Nemec Lesser

SITA|13. mar 2009 o 12:26

V rýchlostných pretekoch mužov na 10 km v rámci finálového 8. kola IBU Cup-u v biatlone v talianskom stredisku Ridnaun-Val Ridanna sa z prvenstva tešil Nemec Erik Lesser.

RIDNAUN-VAL RIDANNA. Bol to už jeho druhý triumf v rámci tohto kola, v stredu zvíťazil aj vo vytrvalostných pretekoch.

Druhý skončil Rakúšan Michael Reiter, tretia priečka patrila Kanaďanovi Jaimeovi Robbovi. Z dvojice slovenských biatlonistov v 83-člennom štartovom poli bol úspešnejší Martin Otčenáš. Ten napriek štyrom chybným výstrelom, po ktorých musel absolvovať rovnaký počet 150 m dlhých trestných okruhov, obsadil 29. miesto a do celkovej klasifikácie si pripísal 12 bodov. Klesol však v poradí o dve pozície, je dvadsiaty tretí. Miroslav Matiaško lepšie strieľal, ale slabšie bežal.

Konečná 41. pozícia jeho bodové konto neobohatila. V sobotu sú na programe stíhacie preteky, ktorými sa I. ročník IBU Cup-u (náhrada za bývalý Európsky pohár) definitívne skončí.

Výsledky

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Erik Lesser (Nem.) 27:46,9 min (1 trestný okruh), 2. Michael Reiter (Rak.) +18,8 s (2), 3. Jaime Robb (Kan.) +28,3 (2), ... 29. Martin Otčenáš +2:33,3 min (4), 41. Miroslav Matiaško (obaja SR) +3:22,5 (1).

Celkové poradie v IBU Cup-e po 16 pretekoch (zo 17 naplánovaných): 1. Christoph Knie (Nem.) 457 bodov, 2. Hans Martin Gjedrem (Nór.) 436, 3. Rune Brattsveen (Nór.) 370,... 23. Martin Otčenáš 187, 46. Norbert Gröne 93, 56. Miroslav Matiaško 77, 97. Pavol Hurajt 36, 126. Michal Lepieš 22, 191. Tomáš Hasilla (všetci SR) 3.