Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

V 11-ke sezóny 2006/2007 hráči piatich klubov

Corgoň liga 2006/07 pozná najlepšiu jedenástku, do ktorej patrí aj hráč Žiliny Zdeno Štrba (na snímke s loptou). (Autor: TASR)
SITA|7. júl 2007 o 17:42

SENEC 7. júla (SITA) - V najlepšej Jedenástke Corgoň ligy sezóny 2006/2007, ktorú v sobotu večer slávnostne vyhlásili v hoteli Senec v Senci, má najväčšie - šesťnásobné zastúpenie aktuálny slovenský futbalový ...

SENEC 7. júla (SITA) - V najlepšej Jedenástke Corgoň ligy sezóny 2006/2007, ktorú v sobotu večer slávnostne vyhlásili v hoteli Senec v Senci, má najväčšie - šesťnásobné zastúpenie aktuálny slovenský futbalový majster MŠK Žilina. Sexteto spod Dubňa tvoria Peter Pekarík, Tomáš Hubočan, Benjamín Vomáčka, Zdeno Štrba, Róbert Jež a Stanislav Šesták. Vicemajster FC Artmedia Petržalka dodal do elitnej jedenástky dvojicu Marián Čišovský a Tomáš Oravec. Ďalšie tri kluby majú v spoločnosti najlepších po jednom hráčovi. Sú nimi brankár Štefan Senecký (FC Nitra), Samuel Slovák (ŠK Slovan Bratislava) a Igor Žofčák (MFK Ružomberok).

Spomedzi aktuálnych laureátov je v Jedenástke sezóny (predtým roka) rekordérom pravý obranca Petržalčanov Marián Čišovský, pre ktorého je to už tretia účasť medzi najlepšími. Predtým figuroval v listinách ocenených v sezónach 2004/2005 a 2005/2006. Okrem 27-ročného Čišovského dokázal obhájiť svoje miesto medzi elitou spred roka len stredopoliar Ružomberka Igor Žofčák. Spolu so Zdenom Štrbom, Tomášom Oravcom a Samuelom Slovákom sa práve 24-ročný Žofčák objavil medzi ocenenými po druhý raz v kariére. Premiéru v Jedenástke sezóny zažili v Senci šiesti hráči: brankár Senecký, obrancovia Pekarík, Hubočan a Vomáčka, stredopoliar Jež a útočník Šesták.

Najviac hlasov spomedzi trénerov prvoligových klubov, reprezentačných kormidelníkov, čelných predstaviteľov SFZ a športových novinárov dostali na svojich postoch brankár Senecký (12), obranca Pekarík (20), stredopoliar Štrba (28) a útočník Šesták (26). Absolútne najvyšší počet hlasov získal defenzívny záložník Žilinčanov Zdeno Štrba, ktorého meno sa neobjavilo len na jednom spomedzi 29 hlasovacích lístkov.

Špecifickým prípadom medzi ocenenými je Slovák, ktorý sa v spoločnosti najlepších objavil po dlhých 11 rokoch. Zaujímavé je aj to, že v roku 1996 ako aj teraz opäť v drese Slovana Bratislava.

V Senci ocenili aj ďalších aktérov na futbalových trávnikoch. V ankete o najlepšieho trénera zvíťazil kormidelník majstrovského MŠK Žilina Pavel Vrba so 16 hlasmi. Svoju dominanciu medzi rozhodcami opäť potvrdil Ľuboš Micheľ (17 hlasov), ktorý vyhral aj vlani. Najlepšou futbalistkou SR za uplynulú sezónu 2006/2007 sa stala hráčka Malých Dvorníkov Marcela Lukácsová.


  • Jedenástka slovenskej futbalovej Corgoň ligy súťažného ročníka 2006/2007:

Štefan Senecký (12 hlasov) - Peter Pekarík (20), Tomáš Hubočan (15), Benjamín Vomáčka (16), Marián Čišovský (17) - Igor Žofčák (15), Zdeno Štrba (28), Samuel Slovák (15), Róbert Jež (18) - Tomáš Oravec (24), Stanislav Šesták (26 hlasov)


Najlepší trenér: Pavel Vrba (16)

Najlepší rozhodca: Ľuboš Micheľ (17)

Najlepšia futbalistka ročníka 2006/2007: Marcela Lukácsová


- hlasovalo 29 futbalových odborníkov: prvoligových trénerov, ako aj trénerov slovenskej reprezentácie, odborníkov SFZ, rovnako ako vybraných renomovaných športových novinárov


  • Najlepší juniori 2006/2007:

Starší dorast:

Najlepší brankár: Dalibor Rožník (AS Trenčín)

Najlepší hráč: Jakub Sylvestr (ŠK Slovan Bratislava)

Najlepší strelec: Miroslav Kasaj (MFK Ružomberok) 20 gólov


Mladší dorast:

najlepší brankár: Matej Kopecký (FC Nitra)

Najlepší hráč: Miroslav Gajdoš (FC Nitra)

Najlepší strelec: Marek Gajdošík (FC Nitra) 25 gólov

Povedali po prebratí ceny:

Zdeno Štrba (stredopoliar MŠK Žilina): "Takéto ocenenie vždy poteší. Myslím si, že každý by bol rád, keby sa dostal medzi najlepších. Musím zablahoželať aj mojim spoluhráčom zo Žiliny, ktorí mi pomohli k absolútnemu víťazstvu v tejto ankete. Celá uplynulá sezóna nám herne vyšla, aj mne osobne sa darilo. Máme vynikajúceho trénera, ktorý je aj humorista aj skvelý taktik, nesekíruje nás, ale rozpráva sa s nami ako s kamarátmi. Zatiaľ to v Žiline funguje a dúfam, že tak to bude aj v budúcnosti."


Igor Žofčák (stredopoliar MFK Ružomberok): "Toto ocenenie by som zaradil do prvej trojky mojich osobných úspechov. Znamená to pre mňa strašne veľa a som rád, že som sa dostal do tejto jedenástky. Bolo veľmi ťažké sa sem prepracovať, pretože Žiline sa v minulej sezóne nesmierne darilo. To dokazuje aj počet jej hráčov medzi najlepšími. Ďalšiu sezónu dozadu sme takýmto spôsobom dominovali v Jedenástke roka my z Ružomberka."


Štefan Senecký (brankár FC Nitra): "Rovnako ako nedávna nominácia do reprezentácie, ma teraz potešilo aj toto ocenenie. Som rád, že ľudia, ktorí majú do futbalu čo povedať si všimli moje výkony. Vďaka tomuto oceneniu som získal novú motiváciu do ďalšej práce v novej sezóne."


Peter Pekarík (obranca MŠK Žilina): "Mojím najväčším klubovým úspechom v doterajšej kariére je samozrejme tento titul so Žilinou. Pre mňa osobne je však najvyššie ocenenie táto účasť v Jedenástke sezóny. Myslím si, že práve minulá sezóna mi zatiaľ vyšla najlepšie zo všetkých. Darilo sa celému kolektívu, vďaka tomu som sa dostal aj ja na toto pódium. Potešilo ma, že medzi najlepšími sa ocitli aj toľkí moji spoluhráči."


Pavel Vrba (tréner MŠK Žilina): "Prekvapilo ma, že ma slovenskí kolegovia zvolili za najlepšieho trénera sezóny. Zároveň si toto ocenenie veľmi vážim, myslím si, že v minulej sezóne sme v Žiline odviedli veľmi dobrú robotu. Od začiatku sme ukazovali, že mienime útočiť na titul a napokon sme to poctivou prácou aj dosiahli. Verím, že aktuálnym víťazstvom v Superpohári sa odrazíme k ďalším úspechom aj v ďalšom súťažnom ročníku."

Súvisiace články