Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Turniansky futbal je vonku boľavý, hovorí J. Balta

Sportnet|Publikované 24. okt 2005 o 22:00

Barca - Súboj susedov v tabuľke Barce s Turňou priniesol priemerný treťoligový futbal, v ktorom sa viac bojovalo, ako hral pohľadný futbal. Viacerí

diváci na tribúne neveriacky krútili hlavami nad výkonom domácej Barce, ktorá sa na ihrisku dlho hľadala. Ich výkon sa nedal porovnať s tým čo ukázali v súboji so Stropkovom, no i napriek tomu sa dokázali doma presadiť. Hoci duel sa pre nich nezačal najlepšie, predsa len dokázali nepriaznivý stav otočiť a vyhrali nad cementármi 2:1. Aj preto bol kormidelník Turne po stretnutí neskrýval rozčarovanie po výkone svojho celku. "Ten turnianský futbal vo vonkajšom prostredí je boľavý. Aj keď sme zápas v Barci rozohrali veľmi slušne a bol podložený aj bojovnosťou a nasadením, v druhom polčase moji zverenci vyrukovali s negatívnym prístupom. Upadli do letargie predchádzajúcich dueloch vonku dovolili domácim postaviť sa na nohy," konštatoval po stretnutí tréner cementárov Július Balta. V niektorých momentoch na ihrisku zaiskrilo, keď hráči oboch celkov hrali agresívnejšie, pričom v závere už zohrala svoju úlohu aj nervozita, či slabšia kondícia domácich. "Naši hráči sa dokázali vyrovnať s trochou agresivity domácich, ktorá nebola až taká strašná. Oba celky chlapsky bojovali a nám nerobila problémy agresivita súpera, ale iné veci. Povedal by som, že myslenie hráčov a lepšia realizácia jednotlivých herných situácii. Počas prestávky som chlapcov zdôrazňoval, že je v našich silách dostať súpera pod tlak, ktorý po hodine hry kondične odišiel. Mali sme byť na tom ihrisku výraznejší. Hoci v závere prišiel tlak, no bol živelného rázu a nie konkrétneho, ktorý by priniesol obrat vo vývoji stretnutia. Pri lepšom prístupe sme mohli získať aspoň jeden bod, no takýmto prístupom sme prišli o tri," dodal tréner J. Balta.

Po dvoch prehrách sa celok Barce bodovo presadil, že hlavne bojovnosťou dokázal prevýšiť celok Turne, ktorého hráči v niektorých momentoch hrali až príliš alibisticky a v osobných súbojoch boli stále o krok pozadu. Aj preto dobre rozohraný duel stratili a nedokázali prelomiť nevýrazné výkony na súperových ihriskách.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.