Trénera Vilanovu vykázali z lavičky, Barcelona sa odvolá

TASR|27. aug 2012 o 17:22

Vilanova v druhom polčase duelu protestoval proti verdiktu rozhodcu po zákroku na Sergia Busquetsa.

MADRID. Španielsky futbalový klub FC Barcelona sa odvolá voči trestu pre trénera Tita Vilanovu, ktorého rozhodca vykázal z lavičky počas nedeľňajšieho ligového víťazstva proti Osasune (2:1).

Vilanova v druhom polčase duelu protestoval proti verdiktu rozhodcu po zákroku na Sergia Busquetsa a dožadoval sa, aby jeho tím zahrával priamy kop, na čo ho arbiter vykázal na tribúnu.

Rozhodca napísal do zápisu o stretnutí, že trénera Barcy potrestal za nahnevané protesty po tom, čo bol už upozornení od štvrtého rozhodcu.

"Bol to tvrdý trest, pretože som nepovedal nič zlé. Čiarovému som povedal, že to bol jasný faul a on mi odvetil, aby som neprotestoval," vyhlásil Vilanova.