TRADE: Andy Greene smeruje do Islanders!

Oh My Hockey|16. feb 2020 o 22:08

New Jersey Devils vymenili svojho kapitána Andyho Greena do tímu divízneho rivala. Skúseného obrancu získali New York Islanders. Lou Lamoriello zaň neváhal obetovať aj časť budúcnosti organizácie.

Do New Jersey smeruje voľba v druhom kole draftu 2021 a David Quenneville, ktorý v tejto sezóne pendloval medzi ECHL a AHL.

S podobnými trejdami má Lou Lamoriello, 77-ročný zástupca starej manažérskej školy, veľké skúsenosti. Kedysi veľmi podobným spôsobom získal veteránov Tomáša Plekanca či Briana Boyla.

Nikdy nedraftovaný Greene odohral v organizácii New Jersey Devils celú svoju doterajšiu kariéru. 37-ročný bek tu odohral svoje prvé zápasy v roku 2006/07. Ako kapitán slúžil piaty rok.

Vyjadrenie redakcie: Lou Lamoriello týmto trejdom sleduje aktuálnu situáciu. Fanúšikovia Islanders sú nažhavení na play-off, ktoré však je stále iba zdanlivé. Isles nemajú nič isté, sú len dva body nad ôsmym miestom a získali veterána. Greene ale prežíva vcelku dobrú sezónu a nahradí zraneného Adama Pelecha. Devils získali pick, o ktorý prišli pri trejde Guseva, teda voľbu v druhom kole draftu 2021. David Quenneville je skôr posila pre AHL. New Jersey však trejdom svojho kapitána za túto protihodnotu nemajú čo stratiť, iba získať, preto je naším víťazom Tom Fitzgerald.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: