Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Futbalista Realu Madrid nerozumie znižovaniu platov, kritizujú ho za to

Toni Kroos (vľavo). (Autor: TASR/AP)
SITA|9. apr 2020 o 12:04

Ide o zníženie o 10 percent.

BRATISLAVA. Rekordný španielsky majster Real Madrid sa dohodol so svojimi hráčmi vzhľadom na finančné dôsledky pandémie koronavírusu na krátení platov.

Podľa denníka Marca predstavuje zníženie, na ktorom sa počas rokovaní s generálnym riaditeľom Josém Ángelom Sánchezom dohodli hráči prvého tímu zastúpení kapitánom Sergiom Ramosom, v tejto chvíli desať percent.

Môžu ušetriť 50 miliónov

V prípade naplnenia hrozby zrušenia sezóny 2019/2020 - La Liga je momentálne prerušená na neurčitý čas - by prišlo k dvadsaťpercentnej redukcii miezd.

Informoval o tom kráľovský klub a správu priniesol aj web kicker.de.

Úsporné opatrenia sa dotknú nielen futbalistov, ale aj basketbalových profesionálov Realu.

Suma, ktorú klub ušetrí, by mala dosiahnuť takmer 50 miliónov eur. Ušetrené peňažné prostriedky použijú na zmiernenie finančných strát ďalších klubových zamestnancov.

Krok vedenia Realu je v rozpore s názorom Toniho Kroosa. Nemecký stredpoliar sa len deň predtým vyjadril proti zníženiu platov, za čo sa mu ušla kritika.

Musí sa vrátiť späť na zem

"Vzdanie sa časti platu je ako dar ničomu alebo klubu, ktorý to nepotrebuje," uviedol majster sveta z roku 2014 v podcaste SWR "Steil extra!" a dodal: "Zdá sa mi lepšie vyplatiť celý čiastku a potom robiť s peniazmi rozumné veci, či pomáhať na jednu či druhú stranu."

V Španielsku Kroosa za tieto slová nešetrili.

"Musí sa vrátiť späť na zem. Ukázal necitlivý prístup, ktorý ma bolí," uviedol známy novinár denníka AS Tomás Roncero.

Španielsko patrí medzi najpostihnutejšie krajiny.

Aj FC Barcelona, najväčší rival Madridčanov, minulý týždeň informoval, že pristúpil k redukcii mesačných odmien v snahe zvládnuť súčasnú situáciu a minimalizovať dopady koronavírusovej krízy. Tam však prišlo až k 70-percentnému kráteniu.

Súvisiace články