Tipsport liga: Martin postúpil do play off, Piešťany smerujú do baráže

Martinským hokejistom nakoniec športový osud doprial. Zahrajú si vyraďovaciu fázu proti majstrovi z Košíc. (Autor: TASR)
TASR|6. mar 2016 o 21:01

Výsledkový sumár posledného 54. kola základnej časti

BRATISLAVA. Záverečné 54. kolo hokejovej Tipsport ligy rozhodlo o tom, že poslednú postupovú miestenku do play off získali hráči Martina a do baráže putujú Piešťany, ktoré obsadili konečnú deviatu priečku.

Martinčania potrebovali k postupovej definitíve získať v nedeľu na ľade Popradu bod, ak sa nechceli spoliehať na pomoc Trenčína, ktorý hostil doma Piešťany.

Hráči MHC svoj cieľ splnili, keď vyhrali nad "kamzíkmi" 1:0 po samostatných nájazdoch a v tabuľke skončili na vytúženom ôsmom mieste.

V 1. kole play off tak narazia na úradujúceho majstra z Košíc.

Košice si už dávnejšie zaistili celkové prvenstvo v základnej časti a miestenku v Lige majstrov. V nedeľu mali voľno, keďže ich pôvodného súpera Skalicu zo súťaže vylúčili.

Piešťany si zahrajú baráž s dvojicou finalistov I. ligy Novými Zámkami a Bardejovom.

"Havrani" potrebovali v Trenčíne vyhrať v riadnom hracom čase a spoliehať sa na to, že Martinčania odídu z Popradu naprázdno.

Lenže Piešťanci prehrali s Duklou po góle Gašparoviča 0:1 a v konečnom zúčtovaní stratili na Martin štyri body. Teraz ich čaká boj o uchovanie si príslušnosti v najvyššej súťaži.

Druhé miesto v tabuľke mala už dávnejšie isté Nitra, ktorá sa v 1. kole play off stretne so siedmou Žilinou.

Tretiu priečku si poistil Zvolen výhrou v derby nad Banskou Bystricou (2:1 pp), vo vyraďovačke narazí na Poprad, ktorý po odrátaní troch bodov klesol na šiestu priečku.

Štvrtú dvojicu vytvorí Banská Bystrica (4) a Trenčín (5).

Tipsport liga - 54. kolo:

HK Poprad - MHC Martin 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci nájazd Jáchym. Rozhodovali: D. Konc, Lauff - Gajan, Bogdaň, vylúčení: 0:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1281 divákov

HK Dukla Trenčín ŠHK 37 Piešťany 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 31. Gašparovič (Šišovský, Drgoň)

Rozhodoval: Polák, Čech - Kacej, Synek, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. 1881 divákov

HKM Zvolen - HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 1:0)

Góly: 5. Semorád (Bagin, Puliš), 62. Brendl (Andersons) 36. Bortňák (Tománek)

Rozhodovali: Baluška, J. Konc M. Orolín, Stanzel, vylúčení 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3030 divákov

Posted by HKM ZVOLEN on Sunday, March 6, 2016

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 27. Beca (H. Ručkay), 29. Baker (Pupák, Štefanka)

Rozhodovali: Orolin, Snášel Bednár, Holienka, vylúčení: 11:11 na 2 min., navyše Ťavoda 10 min. + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1071 divákov